Bauskas novadam atkal būs jauns logotips. Iedzīvotāji šādu izšķērdību neatbalsta

Bauskas novads izsludinājis ideju konkursu jauna logotipa izveidei, ko plānots sākt ieviest jau šā gada otrā pusē. Iedzīvotāji to gan uzskata par līdzekļu izšķērdēšanu, jo tikai pirms trīs gadiem jau tika izveidota jauna Bauskas novada vizuālā identitātes zīme. Izmantojot jaunajā pašvaldību likumā paredzētās iespējas izteikt savu viedokli, portālā “Mana balss” sākta parakstu vākšana par esošās identitātes zīmes saglabāšanu.

Pašreizējās Bauskas novada vizuālās identitātes zīmes konceptā ir vēstījums par satikšanos, ko vizuāli attaino divi savienoti “B” burti. Identitātes zīme izveidota īsi pirms administratīvi teritoriālās reformas 2020. gada februāra nogalē un izmaksājusi 8000 eiro bez PVN. Toreiz domes pārstāve pauda uzskatu, ka arī pēc novadu apvienošanās identitātes zīme būs derīga, jo arī jaunā novada centrs būs Bauska. Tomēr tagadējo pašvaldību tā vairs neapmierinot. Bauskas novada Uzņēmējdarbības un mārketinga departamenta vadītāja Laura Ārente: “Tika prezentēta, ka šī identitāte, iespējams, varētu atspoguļot šo četrus apvienotos novadus, bet tas ir parādījies tikai mutiskā formātā. Pašā identitātes aprakstā ir ļoti skaidri aprakstīts, ka vienojošie “B” burti, kas simbolizē arī bezgalības zīmi – kopā sanākušos ceļus, upes cilvēkus –, ir Bauskas pilsētas simbols.”

Pašvaldība jau izsludinājusi ideju konkursu jaunam novada logotipam, kura uzvarētājs saņems naudas balvu 600 eiro. Jaunā logotipa izstrādei būs vajadzīgi vēl gandrīz 10 000 eiro bez PVN. Uzrunātie iedzīvotāji gan uzskata, ka šajā laikā tērēt naudu šādiem mērķiem nebūtu īsti pareizi. 

Par pašreizējās identitātes zīmes saglabāšanu uzsākta arī parakstu vākšana portālā “Mana balss”. Šodien līdz plkst. 14 to bija parakstījuši 185 iedzīvotāji. Iniciatīvas iesniedzējs Kaspars Kalējs ReTV stāsta, ka esošo var pielāgot arī lielajam novadam netērējot līdzekļus. “Tās lapiņas četras mierīgi var pielāgot visam novadam. Atliek tikai ieslēgt sabiedrisko attiecību speciālistu radošos prātus, lai nomainītu vadlīnijas. Pēc manām domām, nav vairs starptautiskas un reģionālas prezentēšanas vizītkartes, kā mēs to darām. Ja jauno identitāti izveidos, lai uzdrukātu uz pildspalvām un dāvanu maisiņiem, lai pasniegtu novembrī gada cilvēkam, tad, manuprāt, tie ir ļoti izšķērdēti līdzekļi.”

Jaunā novada priekšsēdētāja vietnieks ReTV skaidro, ka apritē palikšot arī pašreizējās identitātes zīmes visās novada apvienībās, kur tādas esot bijušas. Tomēr uzskatīt pašreizējo Bauskas novada identitāti par visa paplašinātā novada zīmi nevarot, jo 2020. gadā tā netika saskaņota ar pievienojamiem novadiem. Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks: “Agri vai vēlu šī lieta ir jāizdara, jo ātrāk mēs to izdarīsim, jo ātrāk mēs sāksim domāt un dzīvot citādāk.”

Pašvaldība plāno, ka jauno novada identitātes zīmi varētu sākt ieviest šā gada otrā pusē, tomēr, ja par esošās identitātes saglabāšanu tiks savākti 300 novadnieku paraksti, deputātiem pie šī jautājuma būs jāatgriežas vēlreiz.