Baznīcu noslēpumi, vēsture un arhitektūra “Latvijas sakrālais mantojums” otrajā sezonā

Raidījums “Latvijas sakrālais mantojums” atgriežas kanālā ReTV ar otro sezonu, kurā skatītāji varēs novērtēt Latvijas dievnamu unikalitāti un sakrālā mantojuma gaitu cauri gadsimtiem. Sezonas pirmizrāde 1.septembrī plkst. 19.25 kanālā ReTV.

“Latvijas sakrālais mantojums” skatītājiem 14 sērijās būs iespēja izzināt pareizticīgo baznīcas Latgalē, kas aizkustina un apbur ar savu seno koka celtņu vienkāršību un krāsainību, kā arī iepazīt Latvijas dievnamu unikālās ērģeles, atklājot to vēsturi, ērģeļbūves tradīcijas, izcilākos ērģeļbūves meistarus un daudzveidīgo ērģeļu skanējumu.

Dokumentālais raidījums skatītājiem atgādinās kristietības ienākšanas vēstures spilgtākos notikumus, iepazīstinās ar Latvijas dievnamu unikālajām mākslas vērtībām un arhitektūru. Uzklausot ekspertus vēsturē, mākslas vēsturē un arhitektūrā, skatītāji varēs novērtēt Latvijas dievnamu unikalitāti Latvijas, Eiropas un pasaules kontekstā.

Jaunajā sezonā ikvienam raidījuma skatītājam būs iespēja atklāt Latvijas sakrālo mantojumu no pavisam citas skatu prizmas – ar mākslu un kultūrvēsturi. Latgalē daudzi pareizticīgo baznīcu dievnami kara laikā tika izpostīti, bet tieši šajā novadā ir saglabājies autentisks kultūrvēsturiskais mantojums un sakrālās mākslas vērtības. Savukārt, atklājot Latviju kā ērģeļu zemi, skatītāji varēs novērtēt ne tikai ērģeļu vēsturi un šo instrumentu unikalitāti, bet arī to daudzveidīgo skanējumu, kuru sadzirdēt ļaus Latvijas un pasaules ērģelnieki.

Raidījuma “Latvijas sakrālais mantojums” nozīmīgumu ir apliecinājusi Latvijas Romas Katoļu baznīca, Biedrība “Svētā Meinarda mantojuma fonds”, Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca un Latvijas Pareizticīgo Baznīca.

“Latvijas sakrālais mantojums” veltīts visiem tiem, kuri interesējas par Latvijas kultūrvēsturi un kurus interesē vēl neizzinātas tūrisma iespējas. Raidījumu veido “Zemgales Reģionālā televīzija” sadarbībā ar Mediju atbalsta fondu par Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Sezonas pirmizrāde notiks 1.septembrī, bet katra nākamā epizode būs skatāma ceturtdienās plkst. 19.25 kanālā ReTV.


Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

Par raidījuma saturu atbild SIA "Zemgales Reģionālā televīzija"

#SIF_MAF2022