“BeeKing” - Latvijā izstrādāta digitālā pierakstu un darbu plānošanas aplikācija biškopjiem

Mobilais telefons, izrādās, var būt arī labs palīgs biškopjiem. To apliecina Latvijā izstrādātā digitālā pierakstu veikšanas un darbu plānošanas  aplikācija “BeeKing”.

Mobilā aplikācija  biškopim dod iespēju pierakstus veikt viedtālrunī ar roku, balsi, vai arī mobilo tālruni pietuvinot stropiem piestiprinātiem speciāliem marķieriem. “Tas, kas man ir jāpasaka, ir maģiskie vārdi: “Ok, “BeeKing.” Un tālrunis sāk ierakstīt to, ko es pasaku šobrīd par bišu saimi. Ieraksts ilgst 15 sekundes. Tūlīt tikšu brīdināts, ka tas jau iet uz beigām.. Paši domājām - daudz vai maz 15 sekundes, bet sapratām, ka tas ir ļoti optimāli, vairāk pat nevajag,” stāsta Jānis Kronbergs, mobilās aplikācijas „BeeKing” izveidotājs.

Digitālā pierakstu un darbu plānošanas aplikācija tapusi tepat Latvijā - Siguldas novada Jūdažos. “Sākās tā, ka man, pašam darvojot, šeit, piemājas dravā, iezvanījās telefons, man parasti tas ir līdzi, izrunājos, liku tālruni kabatā un pievērsos saviem pierakstiem, kas līdz šim man bija papīra formātā. Tajā brīdī es sāku domāt, vai ar to pieredzi, kas man ir tehnoloģiju ziņā, un, ja es palīdzu citiem uzņēmumiem arī efektivizēt procesus, tad varbūt biškopībā arī kaut ko var darīt efektīvāk. Bija lieliska iespēja tajā laikā, kad varēja startēt arī uz šo te “LEADER” projektu, kas ir uzņēmējdarbības attīstība lauku teritorijā,” saka Jānis Kronbergs.

Biteniekam Imantam Daukstam aprūpējamo saimju skaits tuvojas diviem simtiem. Šis digitālais palīgs tāpēc ir vēl svarīgāks. Lai par to rastu priekšstatu, viņš dravā paņēmis līdzi, kā pats saka, akmens laikmeta pierakstus, kādi bija veikti līdz aplikācijai.

“Starptautiski mēs esam sākuši šogad aktīvi strādāt. Šobrīd jau te 1000 biškopji ārpus Latvijas lieto šo aplikāciju. Sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti es izmēģinu dravā arī dažādas citas tehnoloģijas, kuras savienojumā ar “BeeKing” var dot vēl papildus labumus. Es redzu, ka tehnoloģijas rada jaunas iespējas,” uzsver saka Jānis Kronbergs.


Foto: Freepik