Bērni aicina vecvecākus vakcinēties

Zināms, ka seniori ir pandēmijas riskam visvairāk pakļautākā iedzīvotāju grupa, arī vieni no gausākajiem vakcīnas saņemšanā. Lai paātrinātu vakcinēšanās tempu šajā riska grupā, mazie cēsnieki iedziedājuši dziesmu “Čiks”, aicinot vecvecākus nebaidīties no potes.

Dziesmiņu par vakcinēšanos iedziedājuši Cēsu popgrupas “Hey” un vokālās studijas “Sekunda” bērni, aicinot vecvecākus nebaidīties no potes pret Covid-19. Atsaucoties Cēsu izglītības nodaļas vadītājas lūgumam palīdzēt veicināt senioru vakcinēšanās tempu, dziesma un videoklips tapuši rekordātrā laikā, proti, trīs dienās. “Piektdien es vakarā uzrakstīju pirmo vārdu variantu, bija kādi trīs. Un tad patiesībā es uzreiz aizsūtīju komponistei Inai, un Ina uzreiz jau sāka sūtīt melodijas un variantus. Daži bija ļoti jautri, bet man likās, ka sākumam ir jābūt tādam nopietnam, lai tas nav “tingel tangles” - ka tu uzrunā, pēc tam ir jautri,” saka Inga Cipe, dziesmas vārdu autore.

Dziesma “Čiks” stāsta par bērnu vēlmi satikties ar saviem vecvecākiem un atgriezties ierastajā ikdienas ritmā. Mūzikas autore Ina Aizgale ReTV stāsta, ka, lai gan piedziedājums radās ātri, pie melodijas un dziesmas mācīšanas attālināti tika strādāts visas brīvdienas. “Aizsūtīju dziesmu “Whatsapp”, pati iedziedāju, aizsūtīju vārdus, un viņi, malači, paši mājās iemācījās. Tāds ir rezultāts. Protams, ja jau būtu skolotāja klāt, tad jau bišķiņ piestrādātu pie dažādām niansītēm, bet, nu, malači, man prieks!”

“Visgrūtākais mums bija izdomāt, kā tos bērnus iemācīt, jo Inai tā bija vesela ābece, jo, nu, nedrīkst bērni būt kopā. Bija jāsūta viss digitāli, viņi mācījās paši sestdien, svētdien. Pirmdien jau bija jāfilmē, arī ne kopā, arī pa vienam. Un studijā pēc tam jāraksta pa vienam, nu, nebija viegli,” pauž Inga Cipe, dziesmas vārdu autore.

Dažiem bērniem iedziedāt dziesmu studijā un filmēties videoklipā bija līdz šim kas nepieredzēts. “Bija jautri, bet, protams, būtu daudz foršāk, ja varētu ar draugiem filmēt kopā. Sēdēju savā istabā un klausījos to dziesmu, atkārtoju. Bija grūtāk, ka vienai pašai jāmācās,” saka Grieta, popgrupas dziedātāja.

Dziesmas autores atklāj – visticamāk, tiks saņemti arī nosodoši komentāri, taču iespējamība, ka šie bērni būs kā iedrošinājums kādam senioram parūpēties par savu un apkārtējo drošību, stāv pāri visam. “Bija arī, protams, vecāki, kuri teica, ka - nē. Es to arī ļoti labi saprotu, cienu viņu viedokli, un bija vecāki, kuri teica - okey, aiziet!” saka Ina Aizgale.

“Man sākumā bija tā - tas būs izmantot bērnus. Es aizdomājos par to, bet tad es iedomājos, kas var būt labāks, ja viens tāds mazs bērns var uzaicināt savu opīti vai omammu. Tas var dot viņiem dzīvību. Pat nebija baigais tāds mērķis - vienkārši bija jāizdara tā sava artava, lai tā lieta ietu uz priekšu,” uzsver Inga Cipe.


Foto: ekrānuzņēmums no dziesmas video