Bērni sveic Latviju svētkos

Mēdz teikt, ka ar bērna muti patiesība runā, tāpēc svētku nedēļā vārds tiek dots mūsu jaunākajai paaudzei, lai noskaidrotu, kas viņiem ir zināms par Latvijas dzimšanas dienu un ko bērni vēl savai dzimtenei. 

Uz jautājumu, ko tad Latvijā svinam 18.novembrī, četrgadīgo, piecgadīgo un sešgadīgo bērnu atbildes ir pārliecinošas, svinam Latvijas neatkarības proklamēšanas dienu, Latvijas dzimšanas dienu, nosaucot pat precīzu jubilāra gada skaitli. Sarunās tiek pieminēti arī leģendām apvīti stāsti par Lāčplēsi un melno bruņinieku, bet to, kurš īsti uzvarējis tā arī neuzzināsim, jo abi brašuļi iekrituši Gaujā. 

Tāpat kā labiem draugiem un tuviniekiem dzimšanas dienās un citos svētkos, arī Latvijai  bērni vēl pašas labākas lietas. 

Valcēnietis Emīls novēl, lai Bermonta karaspēki Latviju vairs neiekaro, lai to neizdara arī vācieši un citas komandas. Tāpat Emīls novēl visām valstīm, kuras Latvijai palīdzēja kļūt brīvai, lai arī  viņām arī laba Latvijas dzimšanas diena. 

Rīdzinieki Linards un Evelīna novēl mieru, mīļus draugus un kopā sanākšanu. Valcēnietis Miķelis koķetē ar vecumu, sakot, lai Latvija visu laiku dzīvo un nenoveco, tikmēr valmieriete Lorete skatās no praktiskās puses un novēl, lai latviešiem nebūtu jābrauc peļņā uz ārzemēm un iztikai tie varētu nopelnīt savā dzimtenē.

Sapucēti, ar valsts karodziņu pie krūtīm - mūsu valsts nākotne, bērni, Latvijai dzimšanas dienā vēl sirds siltus vēlējumus – svētkus visiem, veselību un ilgu mūžu, neatkarību un mīlestību. 

Prieks, ka bērni norāda, ka Latvijas dzimšanas diena ir pat svarīgāka par pašu svētkiem. Un paldies visiem vecākiem, kuriem izdodas izaudzināt gaišus bērnus, kuri no sirds vēl saules mūžu mūsu Latvijai! 

Foto: Momenti.lv