Bērnu izklaides vietas meklē atbalstu

Ja sporta un interešu izglītības pulciņu norise iekštelpās ir ierobežota, tad bērnu pieskatīšanas vietas lielveikalos un izklaides pasākumi Covid-19 pandēmijas dēļ uz noteiktu laiku slēgtas pavisam. Šajā jomā strādājošajiem Liepājas uzņēmējiem ir dažāda pieeja, kā situāciju risināt – vieni gaida valsts atbalstu, citi cenšas rast risinājumu ienākumu trūkumam paši. Ekonomikas ministrijā pašlaik konkrēta atbalsta šāda tipa uzņēmumiem vēl neesot, un par to varētu spriest nākamnedēļ atjaunotajā valdības darba grupā uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam Covid-19 laikā.

Liepājnieks Jānis Bružis divus gadus ir ne tikai bērnu izklaides uzņēmuma “Extra Fun” īpašnieks, bet arī vada loka šaušanas klubu, un viņa sievai pieder deju studija. Kā viņš stāsta – Covid-19 noteiktie un, pēc viņa domām, nepārdomātie, straujie ierobežojumi ietekmē visu viņa ģimeni un finansiālo situāciju. Neesot iespējams plānot savu darbību uz priekšu un, kā to risināt – pašlaik nav skaidrs.

Uzņēmumam “Mulle Liepāja” 20% ieņēmumus sniedz dāvanu veikaliņš bet lielāko daļu – 80% bērnu ballīšu un izklaides pasākumu organizēšana. Ņemot vērā, ka komersanta

darbība ir šādi sadalīta un balstoties uz pavasara ārkārtas situācijas pieredze, “Mulle Liepāja” vadītāja Ieva Medisa skatās uz nākotni optimistiski.

Ieva Medisa, uzņēmuma “Mulle Liepāja” vadītāja: “Tas virziens, kurā mums vajadzētu iet, ir nevis pabalsti, bet varbūt dot cilvēkiem kaut kādas jaunas prasmes, kā tikt galā ar problēmām, jo tas, ka būs problēmas vairāku gadu garumā, tas ir vairāk nekā skaidrs.”

Liepājas pašvaldība tiešā veidā uzņēmējiem palīdzēt nevarot, bet tiek piedāvāta iespēja līdz 16. novembrim pieteikties Mazo un vidējo komersantu konkursam, kur var saņemt atbalstu jauniem projektiem. Tas gan vairāk esot paredzēts tūrisma uzņēmumiem.

Sazvanoties ar Ekonomikas ministriju, izdevās noskaidrot, ka atbalsta plāns ir atrasts Tūrisma nozares uzņēmumiem, taču mazajiem komersantiem, kuros ietilpst bērnu izklaidē strādājošie, nekāda konkrēta atbalsta mehānisma vēl neesot. Par to varētu spriest nākamās nedēļas atjaunotajā valdības darba grupā uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam Covid-19 laikā.