Bērnu slimnīcas Mātes piena banka aicina pieteikties jaunas donores

Jau gandrīz divus gadus Bērnu slimnīcā darbojas Mātes piena banka. Pateicoties donoru saziedotajam, jau 45 mazuļi Bērnu slimnīcas jaundzimušo nodaļās ir saņēmuši 125 litru piena. Taču laiks, kamēr jaunās māmiņas var ziedot savu pienu, nav ilgs, tāpēc šobrīd vajadzīgas jaunas donores, kuras dzīvo ne tālāk kā aptuveni 20 kilometru attālumā no Bērnu slimnīcas Vienības gatvē 45.

Ideālā situācija būtu, ja visi mazuļi saņemtu mātes pienu un, ja kādam no jaundzimušajiem, kas nonākuši Bērnu slimnīcā, dažādu iemeslu nebūtu pieejams savas mammas piens, tiktu donoru saziedotais. Taču katras piena pudelītes sagatavošana prasa ļoti lielu darbu, tāpēc šo pieniņu dod tiem, kam tas visvairāk nepieciešams. Prasības pret donoru mātes piena drošumu ir ļoti augstas, Mātes piena bankā ir jābūt detalizētai informācijai par katru pudelīti.

Taču svarīgākais ir tas, lai šis saziedotais pieniņš būtu pieejams. Ar Bērnu slimnīcas Mātes piena banku  sadarbojas donores, kuras ir gatavas brīvprātīgi ziedot savu pienu pietiekamā daudzumā, nodrošinot visas stingrās prasības par piena atslaukšanu un uzglabāšanu. Liels paldies visām jaunajām māmiņām, kuras pieteikušās, izsakot vēlmi kļūt par piena donorēm. Bērnu slimnīcas speciālistes nedēļas laikā pēc pieteikšanās sazvanās un pēc tam tiekas ar katru no māmiņām, lai visu sīki izskaidrotu pirms tiek noslēgts sadarbības līgums. Līdz šim sadarbība ir uzsākta ar 48 jaunajām māmiņām.

“Vislabāk, ja jaunajām māmiņām, kuras Bērnu slimnīcā ir nodaļās kopā ar jaundzimušajiem, izdodas atjaunot sava piena veidošanos. Bet daudziem jaundzimušajiem dodam donoru mammas pienu, kas samazinājis smagas zarnu iekaisuma slimības jeb nekrotiskā enterokolīta biežumu priekšlaikus dzimušajiem, šādi nosargājot viņu trauslo veselību. Tāpēc donoru mammu piens ir tik svarīgs, ka droši varam teikt – tas ir zelta vērtē,” norāda Elza Salputra, Mātes piena bankas ārste, Bērnu slimnīcas neonatoloģe.

Mātes piena donorēm pēc pieteikšanās būs nepieciešams veikt dažas analīzes, kā arī atbraukt uz interviju Bērnu slimnīcā. Tā kā arī piena pārvadāšana ir stingri reglamentēta, jāraugās, lai jaunā māmiņa dzīvo ne tālāk kā aptuveni 20 kilometru attālumā no Bērnu slimnīcas Vienības gatvē 45.

Vairāk informācijas un pieteikšanās anketa: pienabanka.bkus.lv

Neskaidrību gadījumā var rakstīt: [email protected] 


Foto: Freepik; ilustratīvs