Bērnu traumatisms vasarā

Šajā vasarā būtiski palielinājies bērnu traumu skaits - skeitparkos, batuti, skrejriteņi: tās ir vietas, kur tradicionāli traumējas bērni. Taču ne vienmēr traumu iemesls ir bērnu neuzmanība. Iemesls var būt arī sliktā kvalitātē esoši publiski skeitparki. Tā noticis arī Valmierā.

Pirms divām nedēļām šeit, Valmieras skeitparkā cieta bērns. Viņš brauca ar skrejriteni. Bojātas rampas dēļ bērns krita un guva traumas. Tagad daļa skeitparka slēgta. Bet par problēmām citus vecākus brīdināja cietušā bērna tēvs.

Valmieras dome salīdzinoši ātri noreaģēja, norobežojot bīstamās rampas. Tagad tiek domāts par remontu. Latvijas Skeitborda federācijas pārstāvis norāda, ka skeitparkos ir nepieciešams izvērtēt savas iespējas, līdz ar to arī izvairīties no nopietnu traumu gūšanas.

Artis Amoliņš, Latvijas Skeitborda Federācijas pārstāvis: “Nopietnas traumas gadās visai reti, varbūt tas ir stereotips, ka šie sporta veidi - braukās visu lauzīs, tā nebūt nav, profesionāli braucēji ir ar samērā maz traumām nobraukājuši daudzus gadus, kā pieiet un izvērtēt savas spējas, ko tu spēj izdarīt.” Viņš norāda, ka pateicīgāki lietošanai ir betona seguma skeitparki, jo finiera konstrukcijām, kuras pārsvarā tika uzstādītas kopš 2000 gada - ir nepieciešami sezonāli apsekojumi.

Bērnu gūto traumu skaits salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem šajā vasarā ir audzis. Viens no iemesliem varētu būt atceltie ierobežojumi un bērnu vēlme pēc aktīvākām nodarbēm.

Ķirurgs norāda, ka bērni ir ļoti aktīvi, un pašrealizācijas iespējas ir daudzveidīgas, kā rezultātā dažas no tām ir tādas, kurās traumu risks ir augstāks un tā ir sliktu apstākļu sakritība, nepareizajā laikā, nepareizajā vietā.