Bērnudārznieki Allažos audzē stādus, ienākumus ziedo Ukraiņu bērniem

Kopš agra pavasara Allažu pamatskolas pirmsskolas grupiņu bērni cītīgi sējuši un audzējuši dažādu augu stādus. Visu izaudzēto pašiem arī izdevies notirgot labdarības tirdziņā, kura mērķis ir iegūtos līdzekļus ziedot, lai piepildītu kāda bērna sapni Ukrainā. 

Dārziņa pagalmā Allažos sanākušas mammas un vecmāmiņas, lai no krietni plašā bērnu izaudzēto stādu klāsta izvēlētos savam dārzam vai balkonam piemērotākos. Katrs bērns pēc savām spējām ir audzējis, stādījis, vērojis, pierakstījis, ko, kas un kā attīstās. Lielākie bērni paši pierakstījuši, kāda šķirne, mazākiem ir palīdzēts, bet vienalga paši visu darīja. 

Tirdziņā pirmie gādīgus saimniekus atrod bērnu izaudzētie gurķi, pieprasītas ir arī samtenes un tomātu stādi. Līdzi paņemtie groziņi un maisiņi ar stādiem piepildās ātri, tāpat ar ziedojumiem pildās šim mērķim paredzētais trauks. Labdarības stādu tirdziņa apmeklētāja Dace Vingra stāsta: “Šogad pirmo gadu esam uztaisījuši siltumnīcu, tad vienu daļu audzēsim siltumnīcā. Ir jau sastādīts, bērns iet un laista. Šodien arī teica, atnāc ātrāk no darba, lai var pirkt stādiņus.”

Stādu labdarības tirdziņā Allažos kopā saziedoti 518 eiro un 8 centi. Šos līdzekļus, pirmskolas izglītības iestāde ar ziedot.lv starpniecību vēlas ziedot kādam bērnudārzam Ukrainā, Žitomiras apgabalā. Kā norāda Allažu pamatskolas direktora vietniece pirmsskolas izglītībā Jana Baranovska: “Mēs jau sadarbojamies ar Ukraiņu meiteni, kura šeit strādā ziedot.lv un viņa ir palīdzējusi Ukrainas dārziņiem. Pašlaik viņa ir Ukrainā un apkopo vēlmes, kas tur būtu vajadzīgs. Vakar mēs saņēmām ziņu, ka tam bērnudārzam vēlme būtu mūzikas instrumenti bērniem, dažādi grabulīši, zvārgulīši, stbulītes, kociņi, visdažādākie.”

Ziedojumu trauku papildināja arī līdzekļi par kādā vietējā saimniecībā izaudzētu un izsolītu strausa olu.