Bezmaksas koncertus senioriem rīko Jēkabpils novadā

Par godu Valsts svētkiem Jēkabpilī tika organizēts bezmaksas koncerts, kas bija veltīts mediķiem. Ņemot vērā pozitīvās atsauksmes, Ziemassvētku gaidīšanas laikā šādi bezmaksas koncerti tiek veltīti Jēkabpils novada senioriem. Tie norisinājās šodien – piecos novada pagastos.

Leimaņu tautas namā izskanēja koncerts, kurā klātesošos priecēja mūziķi Aivars Gudrais un Zane Gudrā. Koncertprogrammā “Un ja uz Bētlemi es ietu” izskanēja izcilu latviešu komponistu - Imanta Kalniņa, Mārtiņa Brauna, Jāņa Lūsēna un Valta Pūces - mūzika. Tas bija viens no pieciem bezmaksas koncertiem, kas skanēja piecos Jēkabpils novada pagastos un bija veltīti senioriem, kuriem ir Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. “Ideja nāca no Jēkabpils novada domes pēc veiksmīgi skaistā koncerta, kas notika 18.novembrī veltīts mediķiem. Mēs sapratām, ka šādu pašu skaistu pasākumu mēs varam arī novada senioriem, tā ka visa novada ietvaros šodien notiek šie skaistie koncerti, kuros mēs pasakām paldies mūsu senioriem par to, ka viņi gājuši vakcinēties, ka viņi šo laiku ir izturējuši un mums kopā iespēja sanākt, noklausīties skaistu koncertu un sajust to mazo prieka dzirksti, kas ir vajadzīga Ziemassvētku laikā,” norāda Ilze Cekule, Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes vadītāja.

Līdzīgi koncerti, tikai ar citu mākslinieku piedalīšanos, izskanēja Salā, Lonē, Gārsenē un Mežārē. Mākslinieku izvēle bija katra vietējā kultūras nama pārziņā. Leimaņu seniori pauž prieku par šādu iniciatīvu. “Protams, par velti, liels paldies Jēkabpils novadam. Droši vien, kas to visu rīkoja. Ļoti patīkami, ka tādas reizes notiek – kaut kas pensionāriem. Tas ir ļoti skaisti,” saka Valentīna, Leimaņu iedzīvotāja.

 “Es ļoti augstu to vērtēju. Paldies tiem, kas to noorganizēja. Brīnišķīgs koncerts! Pareiza dziesmu izvēle šim laikam, un visas tās dziesmas, ko dziedāja, aizgāja līdz sirdij. Paldies izpildītājiem,” pauž Ingrīda, Leimaņu iedzīvotāja.

Emocionālus mirkļus pieredzēja ne tikai klausītāji, bet arī paši izpildītāji, kuriem pēdējā laikā Covid-19 dēļ bieži nesanāk uzstāties klātienē. “Brīnišķīgas sajūtas atkal ir, jo priekš manis tā ir terapeitiska nodarbe – muzicēšana. Protams, ka es mājās muzicēju visu laiku, bet gribas jau arī kaut ko citiem dot uz saņemt atpakaļ. Tāpēc šī klātienes iespēja, lai kāda arī būtu, ir ļoti patīkama. Man negribas gausties par tiem atceltajiem visiem koncertiem, jāiet tālāk. Visiem kaut kad ir grūti, bet, kad mēs tiekamies, redzam smaidu, vispār smaidu mēs neredzam, bet acis redzam, acis nemelo. Tas ir ļoti jauki. Laba publika šodien bija, kaut gan nebija daudz, bet tādi ir noteikumi, liels prieks bija atbraukt uz Leimaņiem,” saka Zane Gudrā un Aivars Gudrais.

Nupat izskanējuši koncerti pagastos, bet Otrajos Ziemassvētkos novada pašvaldība dāvās bezmaksas koncertu arī Jēkabpils pilsētas senioriem.