Biedrība “SILTI” sasilda nupat dzimušos mazuļus

Siltās labdarības idejas autore ir Elīna Sondare – piecu bērnu mamma un zīmola “Baby Bella” dibinātāja. Ideju par praktisku atbalstu priekšlaicīgi dzimušiem bērniņiem viņa sevī lolojusi aptuveni četrus gadus. Šajos Ziemassvētkos sajūta, ka tas jādara, burtiski lauzusies ārā. Viņa redzējusi internetā, ka, piemēram, Vācijā darbojas brīvprātīgo grupas, kas palīdz sašūt mammām un slimnīcām nepieciešamo.

Elīna Sondare: “Un es domāju, jāieraksta Facebook viens ieraksts – varbūt kāds grib man pievienoties. Ja kas, tad es viena, bet, ja kāds gribēs, lai pievienojas droši. Un es uzrakstīju to ideju, un tik daudzi atsaucās, ka tā ir forša ideja, un es domāju, tagad jāsper nākamais solis – jāmēģina atrast audumus. Jo, ja es kādam lūgšu, lai uzšuj, viņš pateiks, ka nav audumu.”

Pārsteidzoša atsaucība bijusi arī no audumu piegādātājiem, kas Elīnai bija liela motivācija. Un tā jau šobrīd darbojas aptuveni septiņas brīvprātīgas šuvējas, kas palīdzējušas slimnīcām Liepājā, Kuldīgā un Dobelē. Projekta dalībnieces šuj tās lietas, kas nepieciešamas jaundzimušajiem un priekšlaikus dzimušajiem mazuļiem, piemēram, inkubatoru sedziņas vai speciālo apģērbu.

“Tad bija tādas kapučsedziņas, kur mazo, kad “izķeizaro”, tad ietin tajā segā un pārvieto, kur nepieciešams, vai iedod tētim rokās. Jo tās bija ļoti nolietojušās. No apģērbiem cepurītes, jaciņas, bikses, čībiņas, bodiji. Tad tās inkubatora sedziņas, paladziņi, tādi jumtiņi gultiņām. Nu, principā, visu, ko var sašūt vai saadīt, vai satamborēt. Tā kā, ja būs kaut kas specifisks, mēs centīsimies to izdarīt. Jā, un viena meitene uzšuva arī stabilizējošos spilvenus, kur mazo uzliek konkrētā pozā, lai viņam ērti un var procedūras veikt,” par radītajiem darbiņiem stāsta Elīna Sondare.

Neviens no vecākiem negaida, ka viņa mazulis piedzims priekšlaicīgi, tāpēc nepieciešamās lietas nemaz nevar sarūpēt. Turklāt, ja zinātu, tādas nopirkt nemaz nevar.

Elīna Sondare: “Ļoti daudz priekšlaikus dzimušiem bērniņiem ir nepieciešams speciāls apģērbs, kur viņiem vadiņi, piemēram, ir piesprausti. Vai arī viņi ir tik maziņi, ka viņiem ir vairāki tie aparāti, tāpēc apģērbs specializēts ir vajadzīgs. Ne tam tētim ir zināšanas un iespējas, lai aizskrietu un nopirktu, jo veikalā tādas lietas nav, ne ir laiks, jo tās domas jau ir pavisam kaut kur citur tādā brīdī. Un man gribējās to brīdi atvieglot, lai tie vecāki var koncentrēties uz citām lietām. Vismaz tā rūpe tiek noņemta.”

Elīna ir laimīga, ieraugot brīvprātīgo šuvēju darbus, jo viņa saprot, ka tas, par ko reiz sapņots, patiešām piepildās. Viņas vecākā meita gribētu kaut arī skolā mājturības stundās jaunieši varētu veidot šādas lietas un atbalstīt labdarības projektu.

Šī nav īslaicīga akcija, bet nopietns mērķis, tāpēc kopā ar vīru Elīna nodibinājusi arī biedrību “Silti”. Tā cer iegūt arī sabiedriskā labuma statusu, kas ļaus atbalstīt arī finansiāliem ziedojumiem, lai iegādātos praktiskas lietas, piemēram, spiedpogas šūšanas darbiņiem. Tāpat ikviens var palīdzēt ar audumiem vai audumu atgriezumiem. Projekts gribētu palīdzēt arī citām slimnīcām Latvijā un sociālajiem dienestiem.

Jāpiebilst, šis nav vienīgas projekts Latvijā. Elīna saka paldies ikvienai šuvējai un rokdarbniecei, audumu ziedotājam, uzņēmumam, kas atbalsta ar pasta izdevumiem, kā arī atklāj noslēpumu, ka nākotnē varētu apģērbu arī Eņģeļu bērniņiem jeb bērniem, kas ienāk šai pasaulē un uzreiz aiziet mūžībā.

 


Foto: unsplash.com