Bijušie “saskaņieši” veidos jaunu partiju

No partijas “Saskaņa” izslēgtais Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs, kā arī līdzšinējie “Saskaņas” biedri Andrejs Klementjevs, Jekaterina Ivanova un Karina Bartkeviča izplatījuši paziņojumu par jauna politiskā spēka veidošanu. ReTV Ziņas sazinājās ar Rēzeknes mēru, lai noskaidrotu, kādi ir jaunveidojamās partijas mērķi un ambīcijas, ņemot vērā arī to, ka opozīcijas deputāti plāno gāzt Bartaševiču no mēra krēsla. 

Pēc tikšanās vakar vakarā ar saviem līdzšinējiem partijas biedriem Rēzeknes mērs šodien izplatīja paziņojumu par Rēzeknes valstspilsētas, Rēzeknes un Ludzas novadu teritoriālo nodaļu biedru izstāšanos no sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa”, kā arī par jaunas partijas dibināšanu, par to paziņojot arī savā “Facebook” profilā. Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs: “Pamata jautājums bija izstāšanās no partijas “Saskaņa”. Faktiski visi ir uzrakstījuši iesniegumus. Tie, kas piedalījās šajā sapulcē. Tālāk izveidojām arī redakcijas komisiju jaunas partijas programmas, statūtu rakstīšanai, organizācijas komiteju, kas nodarbosies ar dokumentu noformēšanu jaunās partijas dibināšanai.” 

Telefonsarunā Bartaševics arī norādīja, ka pirmais solis ir izstāties. Nākamais, kas notiks divu mēnešu laikā, ir jauna politiskā spēka dibināšana. Tiks rakstīta programma un kopīgi domāts partijas nosaukums. Tā būs kreisi centriska partija. Bartaševičs: “Mūs atbalsta arī no citiem Latvijas novadiem bijušie saskaņieši. Mēs esam gatavi jau divu mēnešu laikā veidot jaunu politisko spēku, mums ir 250 parakstītāji. Vēl mēs neiezīmējām, kāda partija būs teritoriāli, bet acīmredzami nebūs reģionāla, būs Latvijas partija.” Jautājot par to, ko vēlas panākt ar jauno politisko pēku, viņš atbild: “Pirmkārt, vienotas nācijas veidošana ir galvenais moments, jo bez kaut kāda kopsaucēja priekš visiem Latvijā dzīvojošajiem iedzīvotājiem mēs nevarēsim… Nākamās problēmas, kas eksistē un ir sasāpējušas, ir ekonomika un savstarpējās starpnacionālās attiecības Latvijā.” 

Uz jautājumu, kā Aleksandrs Bartaševics vērtē opozīcijas plānu viņu gāzt no mēra krēsla, viņš atbildēja, ka tas skan skaļi, bet tā ir normāla demokrātiska procedūra, opozīcijai ir tādas tiesības. “Pirms tam viņi to nebija izmantojuši, bet es uzskatu, ka tas nav pareizi. Ļoti labi, ka viņi sāka rosīties, kaut kādā veidā strādāt, rādīt aktivitātes. Manuprāt, tas ir pozitīvi.”

Kā ziņots, “Saskaņas” valde lēmumu izslēgt Bartaševiču pieņēma 6. februārī, pārmetot viņam partijas diskreditāciju un statūtu pārkāpumus.


Foto: Zane Bitere/LETA