Biļešu cena pieaugusi; sūdzību pagaidām nav

Kopš vakardienas maršrutos Rīga-Daugavpils un Daugavpils-Rīga autobusu pārvadājumus vairs nedotē valsts. Par nepilnu četru stundu garo braucienu biļetes cena pieaugusi par diviem ar pusi eiro, reisu skaits samazinājies uz pusi. Ne pārvadātājs, ne Autotransporta direkcijas sūdzības gan nav saņēmuši, pieļaujot, ka iedzīvotāju reakcija vēl sekos.

Pulksten 12.30 no Daugavpils autoostas izbrauc pēdējais autobuss, kas aizved pasažierus uz galvaspilsētu. Vairāk reisu no šejienes uz Rīgu darbadienā nav. “Mani kasē pabrīdināja, ka biļete maksās nedaudz, burtiski par diviem eiro dārgāk, bet mani tas apmierina, tāpēc sēžu šeit un braucu uz Rīgu,” saka pasažieris Boriss.

Kopā ar Borisu uz Rīgu vakar pusdienlaikā aizbrauca apmēram 20-30 pasažieri, tātad autobuss nebija pat līdz pusei pilns. Turklāt pārvadātājs, pirmais un pagaidām vienīgais komercreisu izpildītājs “Daugavpils autobusu parks” uzsver, ka tieši šie rīta un pusdienlaika reisi būs ienesīgāki, tāpēc pēcpusdienā vai vakarā komercreisus izvēlējušies neveikt. “Pēc pasažieru plūsmas vērtējot arī citus reisus, mūsu domas ir tādas, ka tie reisi nebūtu tik ienesīgi. Arī tehnikas resursi. Ja mums būtu vairāk tehnikas, varbūt mēs izskatītu šo jautājumu,” saka Artjoms Vengrevičs, SIA “Daugavpils autobusu parks” komercdirektors.

Autotransporta direkcijā (ATD) informē, ka situācija ar reisu skaitu varētu uzlaboties oktobrī. “Mums informāciju ir atsūtījis uzņēmums “Lux Express”, kurš ir starptautisko pasažieru pārvadājumu veicējs. Viņš ir izteicis gatavību no oktobra mēneša šajā maršrutā startēt, bet vēl nav iesniedzis pieteikumu. Viņš ir paudis informāciju, ka plāno trīs reisus katrā virzienā,” saka Gusts Ašmanis, ATD Sabiedriskā transporta daļas vadītājs.

Vēl Autotransporta direkcijā uzsver, ka no vakardienas starp abām lielākajām Latvijas pilsētām biežāk sācis kursēt pasažieru vilciens, kam, kā deklarēts, jākļūst par pasažieru pārvadājumu mugurkaulu. Jāatgādina, ka Latgalē jau pirms mēneša notika pamatīgas izmaiņas autobusu kursēšanas biežumā vietējos maršrutos, pēc kurām sekoja sūdzības. Šoreiz situācija ir mierīgāka. “Ziniet, par izbrīnu pagaidām nekādi komentāri, ierosinājumi un sūdzības nav saņemtas. Es domāju, laiks rādīs. Domāju, ka nedēļas laikā sapratīsim, vai kaut kas ir jāmaina, jāgroza,” pauž Iveta Dubrovska, Latgales plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta nodaļas vadītāja.

Ar grozīšanu gan nesokas raiti. Autotransporta direkcija augusta sākumā saņemtās sūdzības, ierosinājumus skatīs septembra vidū, līdz ar to, ja lēmums būs kādus reisus atjaunot, tie reāli varētu atsākt kursēt oktobrī.

Vēl Daugavpils autoostā un stacijā sastaptie iedzīvotāji ReTV pauž pārliecību, ka nevis cena vai ērtības, bet ceļā pavadītais laiks ir būtiskākais. Pagaidām, vakar ieviestajos komercreisos, brauciena laiks nav samazinājies.