Biļetes uz izrādēm, loterijas biļete un pat melnais balzams. Valmieras teātra pamatos iemūrē kapsulu

Pašlaik Valmieras teātra būvlaukumā notiek aktīva rosība. Pēc sarežģītās situācijas rudenī un līguma laušanas ar iepriekšējo būvkompāniju nu jau vairākus mēnešus šeit darbus turpina SIA “Aimasa”. Tiesa gan – viņu uzdevums ir veikt neatliekamos celtniecības darbus. Šodien celtnieku pavadībā teātra kolektīvs ēkas pamatos iemūrēja vēstījumu nākamajām paaudzēm. Valmieras teātra ēkas rekonstrukcija sākās jau pagājušajā gadā, taču dažādu apstākļu un strīdu dēļ šis process sākotnēji nevedās tā, kā bija cerēts. Valmieras teātra kolektīvs vēstījumu nākamajām paaudzēm rekonstruējamās ēkas pamatos šodien. Sanākušie aktieri, kuri bijuši klāt ēkas pamatakmens iemūrēšanā, 1987. gadā sākotnēji centās atcerēties, kur toreiz iemūrējuši vēstījumu. 

Šoreiz teātra kolektīvs bija sarūpējis ļoti bagātīgu saturu, ko ievietot vēstījumu kapsulā. Tajā iegula šobrīd aktuālo izrāžu programmiņas, pāris biļetes uz izrādēm, kolektīva fotogrāfija, izdruka no šīs dienas ziņu portāla, kā arī avīze, loterijas biļete un pat Rīgas melnais balzams. 

Pašlaik celtniecības darbus teātrī veic SIA “Aimasa”, ar viņiem noslēgts būvdarbu līgums uz sešiem mēnešiem. Uzņēmumam jāveic pamatu stiprināšana un jāizbūvē visas ēkas pamata nesošās konstrukcijas. Bet nākamajā nedēļā Valsts nekustamie īpašumi atvērs trešajā būvniecības kartā iesniegto pretendentu pieteikumus. Šos darbus plānots sākt vasarā. Tie galvenokārt saistīti ar iekšdarbiem un komunikāciju izbūvi, tai skaitā apkuri. Valmieras teātra direktore Evita Ašerādena: “Elektrība, kanalizācija, ūdens, visas iekštelpas, kas ir jāsabūvē. Šie tikai aiztaisa ciet. Protams, arī SIA “Aimasa” ir pieteikušies, skatīsimies, kā būs. Tad, kad būvē, tad jau būvē. Arī iepriekšējie būvnieki jau tā darīja. Kad sākās ņemšanās, tad viss apstājās. Bet šobrīd varam teikt tikai visu to labāko. Esam priecīgi, ka tā ir noticis, ka ir valmierieši, kuriem tas interesē.”

Pašlaik teātra vajadzībām kalpo kādreizējā Valmieras pilsētas katlumāja. Ašerādena saka: “Ja mums nebūtu “Kurtuves”, mēs dzīvotu tikai no izbraukumiem un apaļās zāles. Arī apaļajā zālē viss ir atkarīgs no sniega un lietus, būvnieks jau cenšas, bet tāpat caur paneļiem nāk iekšā ūdens, jebkurā brīdī viss var applūst. Skaidrs, ka ir mierīgāk, jo ir “Kurtuve”, radošais notiek un skatītāji nāk.”

Teātra kolektīvs cer, ka atjaunotajā Valmieras teātra ēkā izdosies atgriezties nakamgad. Kā uzsvēra aktieris Rihards Rudāks, atceroties, cik ilgus gadus noritēja teātra ēkas celtniecība, kurai toreiz teju vai neredzēja galu, ir cerība, ka šoreiz būvnieki teātri uzbūvēs pamatīgi un līdz galam.