Biškopis jau trīspadsmit gadus. Imants Dauksts

Rudenī apritēs trīspadsmit gadi, kopš Imants Dauksts ir kļuvis par biškopi. Atgriežoties  uz dzīvi Latvijā no Lielbritānijas, viņš uzsācis mācības nozarē, kas interesējusi jau sen. 

Daloties pieredzē par to, kā nopircis piecas jau izveidotas bišu saimes un sācis savu ceļu biškopībā, Imants atklāj, ka nemaz tik viegls šīs nozares darba ceļš nav bijis, jo zināšanas nāk ar laiku un darba pieredzi, kuras sākumā neesot bijušas. 

Šobrīd Imanta gādībā ir aptuveni 150 bišu saimes dažādās Latvijas vietās. Viena no šīm vietām ir Ādažu poligonā, kur ar īpašu atļauju biškopjiem ir ļauts turēt stropus, lai ievāktu tik tīkamo viršu medu, jo izrādās, ka viršu medus ir viens no vērtīgākajiem Latvijā. Pēc tā seko griķu medus, kas bagātināts ar dzelzi. 

Ir bijis laiks, kad Imants turējis rūpi pat par 220 bišu saimēm, tomēr šogad to ir mazāk. Arī medus pirktspēja, diemžēl, ir kļuvusi mazāka, ņemot vērā to, ka ir arī daudzi jauni biškopji, kuri nu paši apgādā sevi un savus tuviniekus ar medu. Tomēr jau nākamgad atkal bišu saimju skaits solās būt lielāks!


Foto: Freepik