Brīvdabas tirdziņš “Multimāksla” notiek arī reģionos

Šim laikam neierasta rosība notiek Rēzeknes Festivāla parkā. Te pirmajā izbraukuma brīvdabas tirdziņā “Multimāksla” piedalās Latvijā populāri mūziķi un aktieri – Roberto, Guntars Račs, Katrīna Dimanta un citi. Līdz ar pamatnodarbošanos katram no viņiem ir vairāki talanti, to vidū apģērba dizains un mūzikas instrumentu izveide, pavārmāksla, gleznošana un dažāda veida rokdarbi.

Producents un tirdziņa idejas līdzautors Sandis Mohovikovs: “Mākslinieki jau gadu nedrīkst koncertēt, nenotiek koncerti. Mēs domājām, ko var darīt šajā laikā? Un ir atļauti tirdziņi, ir brīvdaba, tuvojas vasara, un mākslinieki pirms pandēmijas un pandēmijas laikā ir radījuši brīnišķīgus darbus ar savām rokām.”

Brīvdabas tirgošanās norit ievērojot visus piesardzības pasākumus, turklāt, lai novērstu apmeklētāju drūzmēšanos, iepriekš netiek atklāts, kuri desmit no projektā iesaistītajiem 20 māksliniekiem viesosies konkrētajā vietā. Manāms gan, ka radošajiem cilvēkiem šobrīd ļoti trūkst komunikācijas ar plašāku sabiedrību.

Sandis Mohovikovs pauž: “Tad, kad māksliniekiem ir jāpiedalās labdarības akcijās un jāsavāc naudu priekš bērniem, viņi iet un dara. Ja māksliniekiem ir tagad varbūt ne tik labi laiki, tad mēs arī šādā laikā viņus atbalstām!”

Projekta “Multimāksla” autori cer, ka ideju par aktieru un mūziķu atbalstīšanu novērtēs visā Latvijā, savukārt Rēzeknē uzrunātie apmeklētāji vēlētos, lai līdzīga veida pasākumā vienotos arī vietējie mākslinieki.

Nākamās nedēļas nogalē brīvdabas tirdziņš dosies uz Smilteni, Strenčiem un Viesīti, bet līdz rudenim notiks arī citos Latvijas reģionos.


Foto: Renārs Koris