Brīvprātīgie valsts aizsardzības dienestam piesakoties aktīvi

Tieši pirms nedēļas Saeima pieņēma Valsts aizsardzības dienesta likumu, līdz ar ko sākta arī brīvprātīgo pieteikšanās 11 mēnešus ilgajam dienestam Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vienībās. Pirmos pilsoņus karavīru rindās uzņems jau drīz – 1. jūlijā.

NBS ReTV Ziņām vēl neatklāj, cik daudz pieteikumi brīvprātīgai valsts aizsardzības dienesta izpildei ir saņemti, taču norāda, ka interese ir liela. Piesakoties dažāda vecuma jaunieši, kuri nāk no dažādām vietām Latvijā, esot pieteikumi arī no ārzemēs dzīvojošiem. 

NBS Rekrutēšanas un atlases centra priekšnieks, majors Rihards Rozenbaums: “Telefons ir karsts, e-pasti ir karsti. Cilvēki gan izsaka vēlmi uzsākt, pieteikties brīvprātīgi valsts aizsardzības dienestam, gan arī pakārtoti daudz un dažādi jautājumi, kas saistīti ar viņu ikdienu, kas būs dienesta laikā, gan arī pieteikšanās kārtību, pašu atlases procesu.”

Jāpiemin, ka karavīri, kuri dienestam pieteikušies brīvprātīgi, tā izpildes laikā saņems ik mēnesi 600 eiro. Papildus vēl pēc atvaļināšanās valsts izmaksās kompensāciju 1100 eiro apmērā. Gaidāms, ka arī otrajā iesaukumā pilsoņi varēs pieteikties brīvprātīgi. Ja personas trūks, tās iesauks nu jau obligātā kārtā. Tad ikmēneša kompensācija būs divreiz mazāka. 

Brīvprātīgā pieteikšanās valsts aizsardzības dienesta pirmajam iesaukumam notiks līdz 15. maijam. Lai uzzinātu vairāk par pieteikšanos, kandidāti aicināti zvanīt uz tālruni 67072793 vai rakstīt uz e-pastu [email protected].Foto: Evija Trifanova/LETA