Bruņotajos spēkos dienaskārtība nav mainījusies

Stingrībā un noteiktībā Latvijas Nacionālie bruņotie spēki turpina savu darbu. To ReTV Ziņām apstiprināja Stāmerienā, kur izvietota vēl pavisam jauna profesionālā dienesta apakšvienība. Tuvējā poligonā aizrit gatavošanās martā ieplānotajām mācībām, karavīri uzsver - nekas nav mainījies, esam gatavi aizstāvēt savu valsti.

Bijušajā Stāmerienas pamatskolā šobrīd gaiteņi vēl ir klusi, bet jau nedēļas beigās šeit sāks pulcēties karavīri. Divarpus mēnešus šeit risināsies apmācības, kas gan nav nekas ārkārtējs - gaidāmas 25. kaujas atbalsta bataljona apmācības. Viss rit savu gaitu, bet vienlaikus karavīru misijas apziņa paliek nemainīga. “Protams, militārie spēki un Aizsardzības ministrija stingri monitorē situāciju, un mēs jebkurā laikā un neatkarīgi no jebkuras situācijas eskalācijas esam gatavi vispirms aizstāvēt mūsu valsti, mūsu dzimteni,” saka Ģirts Pintāns, 25. kaujas atbalsta bataljona pulkvežleitnants.

Vēl nesen šim bataljonam piederīgie sniedza atbalstu arī robežsardzei Baltkrievijas pierobežā, bet tagad jāatgriežas Gulbenes novadā. “Darba kārtību mēs nemainām. Turpinām apmācīt karavīrus. Apmācību rutīnā, kas mums ir nākamais - ir kaujas šaušana tuvajās distancēs. Tā ilgs divas nedēļas,” skaidro Elārs Tehts, 25. kaujas atbalsta bataljona prettanku vada komandieris.

Profesionālā dienestā strādājošie uzsver, ka viņu vidū valda liela paļāvība uz vadību. Apziņu - neesam vieni - nostiprina arī sabiedroto klātesamība. “Ko es ieteiktu? Pievienoties profesionālajam dienestam. Ja nav iespēja profesionālajam dienestam pievienoties, pievienojamies Zemessardzei. Apmācāmies un esam gatavi aizstāvēt savu valsti,” aicina Elārs Tehts.

Ģirts Pintāns: “Liels ieguvums bruņotajiem spēkiem ir tieši tas, ka šādā veidā, ierodoties ASV vai citu sabiedroto dalībvalstu karavīriem, viņi šeit nodarbojas ar kopējām militārajām apmācībām. Mūsu karavīriem, mūsu apakšvienībām, tas ir liels ieguvums, pieredzes gūšana - sadarboties ar citu militāro spēku pārstāvjiem.”

Stāmerienā noritēs gan jaunā bataljona karavīru apmācība, gan arī tiek rekrutēti papildspēki personālsastāvā.