Carnikavā četras piejūras autostāvvietas kļūs par maksas auto novietnēm

Ādažu novada dome lēmusi, ka jau šovasar Carnikavā četras piejūras autostāvvietas kļūs par maksas auto novietnēm. Šādu kārtību ieviest bijis plānots jau no 1. maija, bet tehnisku iemeslu dēļ maksas stāvlaukumi sākšot darboties jūnijā. Par maksas stāvvietu ieviešanu domājot arī Saulkrastu novadā. Pašvaldībās centīšoties samazināt atpūtniekiem nepieciešamās infrastruktūras uzturēšanas izmaksas.

Deviņpadsmit kilometru garajai jūras piekrastei Carnikavas pagastā, kas lielākoties atrodas dabas parka “Piejūra” teritorijā, piebraukt ar auto var astoņās vietās. Līdz šim gan par auto novietošanu stāvlaukumā bija jāmaksā tikai Lilastē. Tagad domnieki lēmuši, ka auto novietošana vasaras sezonā būs par maksu vēl četrās piejūras autostāvvietās, bet Lilastē maksa par stāvvietu paaugstināta. “Cilvēki jau tā rēķina savus līdzekļus. Tagad vēl papildus, lai atbrauktu uz pludmali, jāmaksā 2.50 eiro stundā. Domāju, ka tas ir galīgi ne par tēmu. Es nezinu, vai mēs tur varam ko iespaidot,” uzsver kāds rīdzinieks.

Tūrismu pārstāvošā Carnikavas Novadpētniecības centra vadītāja Olga Rinkus gan uzskata, ka apmeklētāju skaitu tas nemazināšot ne muzejā, ne novadā kopā. Turklāt tā cilvēki tikšot mudināti domāt “zaļāk”. “Ja kāds negribēs braukt, tad gaidīsim tos cilvēkus, kuri būs ar mieru braukt pie mums ar vilcieniem. Aizvien vairāk tūristu izvēlās brīvību, jo, ja izvēlamies kaut kur atstāt mašīnu, tad baidāmies zaudēt vietu stāvvietā.”

Kā ReTV skaidro domes priekšsēdētāja vietniece, maksa par stāvvietām ļaušot vismaz daļēji samazināt tūristiem nepieciešamās infrastruktūras uzturēšanas izmaksas, kas gadā sasniedzot 100 000 eiro. “Dabas parka teritorijas uzturēšana gulstas uz pašvaldības pleciem. Valsts dotācija, piemēram, šajā gadā, ko esam saņēmuši, ir 19 000 eiro. Pašvaldība jau ir pieņēmusi lēmumu laipu atjaunošanai, soliņu sakārtošanai, bet viss pārējais - tualetes, stāvlaukumi, atkritumu vākšana, pārģērbšanās kabīnes - ir ērtības, kas ir nepieciešamas iebraucējam,” norāda Karina Miķelsone, Ādažu novada domes priekšsēdētāja vietniece.

Kaimiņu pašvaldībās šovasar auto novietot stāvlaukumā varēšot bez maksas, tomēr Saulkrastos doma par maksas stāvvietām nākotnē tiekot apsvērta. “Jautājums - kā šo infrastruktūru izveidot un uzturēt, lai atpūtnieki un mūsu iedzīvotāji saņemtu kvalitatīvu pakalpojumu. Ar dažām kafejnīcām, kas sniedz pakalpojumus tūristiem, mēs to atpelnīt nevaram,” uzsver Normunds Līcis, Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs.

Ādažu novadā par auto stāvlaukuma izmantošanu jāmaksā vasaras periodā no 1. maija līdz 1. oktobrim. Šomēnes tas gan vēl attiekšoties tikai uz stāvlaukumu Lilastē, bet vēl četri stāvlaukumi par maksas auto novietnēm kļūšot no 1. jūnija.


 #SIF_NVZ2022