Ceļojumu apdrošināšanas atlīdzībās BTA pērn izmaksājusi miljonu eiro

Aizvadītajā gadā apdrošināšanas kompānija "BTA Baltic Insurance Company" (BTA) saņēmusi ceļojumu apdrošināšanas atlīdzības pieteikumus no aptuveni 3000 klientu un to kopējā summa pārsniedza vienu miljonu eiro, aģentūru LETA informēja BTA pārstāvji.

Kompānijā norāda, ka ārpus valsts robežām ceļotājiem visbiežāk bijusi nepieciešama medicīniskā palīdzība. Dažādu pakāpju traumu vai saslimšanas ārstēšanu saņēmuši 1349 cilvēki un apdrošinātājam tas izmaksājis gandrīz pusmiljonu eiro. 

Nopietnākie gadījumi bijuši iekļūšana satiksmes negadījumā, kam sekoja mēnesi ilga ārstēšanās ārvalstīs, infarkta piedzīvošana ceļojuma laikā, hroniskas slimības saasinājums neierastā klimatā un dažādas saslimšanas. Kompensēti arī medicīniskie pakalpojumi kāju un roku lūzuma gadījumos, kas gūti slēpojot, braucot ar velosipēdu vai dodoties pārgājienos.

Piektā daļa no visiem apdrošināšanas gadījumiem bijusi saistīta ar lidojumu aizkavēšanos atcelšanu vai ceļojuma piespiedu pārtraukšanu. Atpūtu sabojājusi gan klientu saslimšana, gan reisu atcelšana, kā rezultātā neizdevās tikt uz nākamo lidojumu un nonākt galamērķī. Turklāt liela daļa no tiem notikusi ārpus Eiropas Savienības, kur ceļotāju aizsargā stingri likumi. BTA kompensējusi ceļojumu pārtraukšanu tādās zemēs kā Ēģipte, Indija, Indonēzija, Turcija, Taizeme un Meksika.

BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš skaidro, ka ceļojumu atlikšana, pārtraukšana vai aizkavēšana pagājušajā gadā nopietni iedragāja Latvijas iedzīvotāju plānus. Turklāt ar Covid-19 saistītie gadījumi bija maza daļa no visiem. Biežāk pie vainas bija lidojumu atcelšana, kas aviokompāniju finansiālo grūtību un lidostās trūkstošā darbaspēka dēļ arī šogad varētu būt nopietna problēma. 

Turklāt ceļotājiem jārēķinās, ka bagāža var ierasties dažas dienas vēlāk, tādēļ labāk nodrošināties ar apdrošināšanu, kas kompensēs tos izdevumus, ko nesegs atbildīgais pārvadātājs, piebilst Liepiņš.

BTA apkopotie dati rāda, ka bagāža mēdz ne vien aizkavēties, bet arī pazūd vai tiek apzagta lidostas teritorijā. Šādu gadījumu pērn bijis trīsreiz vairāk nekā bagāžas aizkavēšanās.

2022.gadā BTA, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar peļņu 9,303 miljonu eiro apmērā, kas ir par 12,3% vairāk nekā gadu iepriekš. Bruto apdrošināšanas prēmijās BTA pērn parakstīja 262,066 miljonus eiro, bet atlīdzībās izmaksāja 164,62 miljonus eiro.

Trijās Baltijas valstīs strādājošās BTA vienīgā īpašniece ir "Vienna Insurance Group".


Foto: Freepik; ilustratīvs