Cēsīs apkopoti bērnu un jauniešu vēlēšanu rezultāti

Saeimas vēlēšanu dienā Cēsīs notikušajās vēlēšanās bērniem un jauniešiem  piedalījušies 1311 balsotāji. Visaktīvākie bijuši pirmskolas vecuma bērni - pie savām vēlēšanu urnām devusies puse no visiem Cēsīs dzīvojošajiem bērniem. 

Visās vecuma grupās kopējā bērnu un jauniešu vēlētāju aktivitāte Cēsīs bija 36%. Mazie vēlētāji lēma par ziedu krāsu rotaļu laukumā, kādu rotaļu ierīci uzstādīt Maija parkā un kur uzstādīt jaunu ūdens ņemšanas statīvu. Vēlētāju lēmums ir likums, arī tad, ja tie ir bērni vai pusaudži.  Bērnu un jaunieši vēlēšanu organizatore Beatrise Lasmane saka: “Cēsu rotaļu laukumā būs violetas puķes. Atrakciju “Tarzāns” nomainīs pret šūpolēm. Vecākie bērni lēma, ka ūdens ņemšanas ierīce taradīsies pie sporta kompleksa.”

Bija ļoti daudz pozitīvi noskaņotu un atsaucīgu vecāku, kas deva mizlīgu gandarījumu, kā arī Cēsu pašvaldība ir priecīga par rezultātiem un projektu. 

Lielu interesei par vēlēšanām bērniem un jauniešiem izrādījuši iedzīvotāji arī citās Latvijas pašvaldībās. To rīkotāji ir gatavi organizēt šādas vēlēšanas mazajiem pilsoņiem arī citviet Latvijā.