Cēsu novadā vientuļie pensionāri un personas ar invaliditāti var pieteikties pašvaldības palīdzībai privāto ceļu tīrīšanai ziemā

Cēsu novadā vientuļie pensionāri un personas ar invaliditāti var pieteikties pašvaldības palīdzībai privāto ceļu tīrīšanai ziemā, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Šomēnes Cēsu novada domes sēdē apstiprināti saistošie noteikumi, kas turpmāk paredzēs iespēju vientuļiem pensionāriem un mājsaimniecībām, kurās ir personas ar invaliditāti, pieteikt ceļa tīrīšanu no sniega.

Lai pieteiktos palīdzībai, Cēsu novada pašvaldība aicina pieteikties savā apvienības pārvaldē, Cēsu un Vaives pagasta iedzīvotājiem - Īpašumu apsaimniekošanas pārvaldē, iesniedzot iesniegumu un uzrādot pensionāra vai invaliditātes apliecību.

Iesniegumā jānorāda mājīpašuma, kurā persona dzīvo, adresi un pievedceļa garumu kilometros.

Palīdzība tiks sniegta Cēsu novadā deklarētiem iedzīvotājiem, ja viņi ir pensionāri bez bērniem un laulātā, no mājsaimniecības, kurā ir persona ar 1. vai 2.grupas invaliditāti, vai bērns ar invaliditāti. Tāpat uz palīdzību ceļa tīrīšanā varēs saņemt personas ar Sociālā dienesta atzinumu, kuras īpašas sociālās situācijas dēļ nespēj saviem spēkiem nodrošināt privātā ceļa sniega tīrīšanu.

Palīdzība neietver privātīpašuma pagalmu un iekšējo ceļu tīrīšanu no sniega, uzsver pašvaldība.


Foto: Freepik