Cesvainē aizvadīts labdarības orientēšanās brauciens

Auto orientēšanās entuziasti nu pat tikušies Cesvainē, „Ķepaiņu medībās” – šķietami ierastā braucienā, izmantojot kartes, meklējot kontrolpunktus un tajos pildot uzdevumus, bet šoreiz ne tikai sacensību gars, bet pasākumam arī cēls mērķis – lielāko daļu no dalības maksas organizatori nolēmuši ziedot „Madonas dzīvnieku draugu” biedrībai.

Karīna Ravinska, piedalās kopā ar ģimeni: „Te ir savienotas divas, ļoti labas lietas. Viena labā – sports, kopa būšana, aktivitāte un labais darbs. Nav jābūt labo darbu nedēļai, bet darām labo katru dienu. Šodien arī svētku diena Karīnai, es savu vārda dienu ļoti labprāt šādi pavadu, mēs, kā uzzinājām, nemaz nebija apspriežams, uzreiz sapratām – mēs brauksim.”

Trase ļāvusi iepazīt visu Cesvaines novadu, tostarp mazos lauku ceļus. Finišs dalībniekiem bija jāsasniedz ne ilgāk kā pēc sešām stundām. Savukārt, starp dotajiem uzdevumiem gan radošas un fiziskas aktivitātes, gan āķīgi uzdevumi, krustvārdu mīklas, foto orientēšanās elementi un, protams, ar dzīvnieku tematiku saistīti pieturpunkti.

Būtiski, ka „Madonas dzīvnieku draugi”, lai arī saņem nelielu Madonas novada pašvaldības finansējumi, principā balstās uz ziedotāju labvēlību, tāpēc, arī šis ziedojums ļaušot paveikt vairākus darbus.

Nākotnes plānos, ja ziedojumu apmēri ļautu, biedrība Madonā vēlētos izveidot suņu voljērus, jo lai arī pilsētā darbojas patversme, tā ir slēgta gan brīvdienās, gan vakaros, tādējādi ne līdz galam pildot savu funkciju. Voljēri, kamēr patversme būtu slēgta, dotu iespēju suņiem palikt tur, nevis uz ielas.