Četri letāli Covid-19 gadījumi Jēkabpils reģionālajā slimnīcā

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā ārstējas 19 Covid-19 pacientu ar vidēji smagu slimības gaitu, bet četri – ar smagu. Pacientus ved ne tikai no Jēkabpils un tuvākās apkārtnes, bet arī no Lielvārdes, Ogres, Ikšķiles un citām – attālākām vietām. Bijuši arī četri letāli Covid-19 gadījumi. Mirušo vecums ir 51, 79, 80 un 90 gadi.

Margarita Meļņikova, Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja, stāsta, ka letālie gadījumi ir bijuši saistīti ar Covid-19 – pacienti ir bijuši ar daudzām saslimšanām, taču vīruss to ir saīsinājis.

Covid-19 pacientiem ir nodrošinātas 33 gultas vietas. Pagaidām gultas vietu skaitu neplāno palielināt, jo gultu noslodze vidēji smagiem pacientiem ir 65 procenti. Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja pauž, ka tiklīdz ir 80% gultu noslodze, tiks izvērtēta iespēja par gultas vietu skaita palielinājumu. Uzsvērts, ka mēģinās neapturēt plānveida pakalpojumus. Viņi saprot, ka, ja tie netiek sniegts laicīgi, kļūst akūti.

Jēkabpils reģionālā slimnīca šobrīd spēj turpināt nodrošināt visus plānveida pakalpojumus kā līdz šim. Slimnīcas vadība uzsver, ka lielākā problēma ir personāla trūkums, kas varētu strādāt ar Covid-19 pacientiem. Margarita Meļņikova pauž: “Pats personāls arī saslimst un ir kontaktpersonas, tas nozīmē to, ka mums no esošā personāla izkrīt arī mūsu personāls.”

Covid-19 skāris daudzas pašvaldības iestādes, kas gan turpina darbu, bet ar apgrūtinājumiem, jo darba gaitas spiesti pārtraukt gan slimnieki, gan kontaktpersonas. Jēkabpils pilsētas domes izpilddirektors Guntars Gogulis  stāsta: “Vīruss ir skāris centrālo administrāciju, “Auseklīti”, “Kāpēcīti”, “Zvaigznīti”, 2.vidusskolu, 3.vidusskolu, mūzikas skolu.”

Jaunākie dati par saslimstību Jēkabpils pilsētā liecina, ka pēdējo divu nedēļu laikā pilsētā fiksēti 68 Covid-19 inficēšanās gadījumi, bet kopš vīrusa parādīšanās Jēkabpilī (kopš marta) pilsētā bijuši kopumā 260 gadījumi.