Cik maksā sporta kompleksa būvniecība Latvijā?

Latvijā arvien iecienītāki kļūst sporta kompleksi, kur iespējams pavadīt gan aktīvi laiku sportojot, gan atpūšoties un izbaudot skaistumkopšanas procedūras. Galvaspilsētā ļoti apmeklēts ir sporta komplekss "Ķeizarmežs", kurš atrodas burvīgajā Mežaparka rajonā. Tas ir lieliski piemērots ģimenēm ar bērniem, jo tajā tiek piedāvātas arī dažādas aktivitātes un nodarbības mazākajiem ģimenes locekļiem. Turklāt "Ķeizarmežs" sporta kompleksā ir arī bērnu istaba, kur vecāki var atstāt savas atvases, lai netraucēti dotos savās gaitās, izbaudot visus plašos šī kompleksa piedāvājumus.

Taču, iespējams, daudziem no jums ir radies jautājums - cik tad īsti izmaksā sporta kompleksa būvniecība Latvijā? Noteikti varam apgalvot, ka tas nav lēts prieks, taču tas noteikti ir tā vērts!

Vai ieguldītā nauda šādā biznesa projektā tiek atgūta un tas sāks nest peļņu? Tas joprojām ir diskutējams jautājums.

Kā piemēru varam minēt lielāko privāto sporta kompleksu Latvijā, kurš atrodas Daugavas krastā Valdlaučos. Tas ir daudzfunkcionālais sporta komplekss "LNK Sporta Parks", kura kopējā platība ir 65000 kvadrātmetri. Tā būvniecībai kopumā varētu tikt ieguldīti līdz pat 24 miljoni eiro, kā atklājis tā dibinātājs Artjoms Milovs. Viņš arī apgalvo, ka šī kompleksa pabeigšanas mērķis ir gūt peļņu tik daudz, lai varētu nosegt tā uzturēšanas izmaksas. Turklāt, viņaprāt, ir skaidri saprotams, ka ieguldītās investīcijas atpelnīt neizdosies.

Kāpēc summa ir tik iespaidīga? Tāpēc, ka tikpat iespaidīgs būs šī parka piedāvājums! Proti, kompleksā "LNK Sporta Parks" atradīsies trīs augstākās klases un pilna izmēra futbola laukumi. Turklāt divos no šiem laukumiem ir augstākās kvalitātes dabīgais zālājs, bet trešajā ir jaunākās paaudzes mākslīgais segums. Vēl ir izbūvēti mazāka izmēra futbola laukumi. Tā ir kompleksa pirmā kārta, kas jau ir pabeigta un izmaksājusi 9.5 miljoni eiro.

Un tas vēl nav viss! Nākamajā kārtā plānots būvēt strītbola, basketbola, 3x3 basketbola, pludmales volejbola, handbola, florbola un pludmales volejbola laukumus.

Kā arī konferenču zāles, ģērbtuves, dušas un citas palīgtelpas sporta pasākumu nodrošināšanai. Padomāts arī par kopmītnēm ar 50 istabām un par tādām lietām kā bērnu rotaļu laukumi un kafejnīca. Šajā kārtā plānots ieguldīt 13 līdz 14 miljonus eiro. Kaut gan šobrīd vēl ir grūti nosaukt konkrētās izmaksas, jo viss vēl notiek projekta stadijā.

Viennozīmīgi šis sporta komplekss ir tiešs pienesums sporta attīstībai Latvijā.

LNK Properties valdes loceklis Pāvels Broitmanis stāsta, ka šis ir vērienīgākais privātais sporta infrastruktūras projekts Latvijā. Viņš uzsver, ka šis sporta komplekss nodrošinās daudziem - gan pieaugušajiem, gan bērniem - iespēju dzīvot veselīgu dzīvesveidu. Un, viņaprāt, nākotnē šādi vērienīgi sporta kompleksi varētu parādīties arī citās Latvijas pilsētās. Un ne tikai - šī kompleksa piemērs varētu ieinteresēt arī kaimiņvalstu sporta nozares pārstāvjus.

Savukārt Siguldas sporta kompleksa būvniecība izmaksāja 8.5 miljonus eiro. Tas nodrošina, lai bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem būtu pieejamas daudzveidīgas sporta aktivitātes jebkurā gadalaikā. Kā arī, protams, nav aizmirsts par kvalitatīvu atpūtu - jebkurai vecuma grupai!

Ko piedāvā Siguldas sporta centrs? Sākot ar grupu nodarbībām, spēka zāli, peldētmācības skolu, ūdens atrakcijas parku, peldbaseinu zonu un beidzot ar multifunkcionālu sporta zāli, vieglatlētikas zonu, semināru zāli un kafejnīcu.

Secinājumā skaidri varam apgalvot, ka sporta kompleksu būvniecība Latvijā mērāma miljonos, taču konkrētu skaitli nosaukt ir grūti, jo tā atkarīga no kompleksa lieluma un piedāvājumu klāsta. Taču neapšaubāmi ikviena jauna sporta kompleksa atvēršana ir liels ieguvums visai Latvijas sabiedrībai.

Foto: Pexels.com (ilustratīvs attēls)