Cilvēki nesaprašanā par jaunajiem tirgošanās ierobežojumiem

Piektdiena Jēkabpilī ir cilvēku un mašīnu pilna. Visi steidz iegādāties preces, kuras no 19. decembra iegādāties vairs nevarēs. Cilvēku plūsma pat vērojama grāmatnīcās – tiek iegādāti gan materiāli dāvanu iesaiņošanai, gan kancelejas preces un grāmatas.

Pircēji atzīst, ka, ja ierobežojumi ir, tie jāpilda. Protams, ir neizpratne, kā zeķes vai pārējās preces, kas nav pārtika, var radīt infekcijas slimības. Tiek pausts: “Tam absolūti nav nekāda sakara.”

Rīkojums paredz, ka tirgot drīkstēs tikai pirmās nepieciešamības saimniecības preces, bet grāmatnīcas vadība atzīst, ka no šo preču saraksta, kas publicēts Ekonomikas ministrijas mājaslapā, nav saprotams, kuras kancelejas preces tajā ietilpst, kuras – nē.

SIA “Jēkabpils grāmata” valdes priekšsēdētāja Ināra Janvāre stāsta, ka zvanījusi tirgotāju asociācijai, taču nav neviens pacēlis. Viņa vēl gaida informāciju. “Piezvanīja man no Rīgas firmas, ka vajag skatīties Ekonomikas ministrijas saitē, tur jau viss ir tas, kas pateikts, bet skaidrības man nav konkrēti. Domājam, vēl līdz vakaram domāsim,” tiek piebilsts.

Virknei citu tirdzniecības vietu ir skaidrs, ka no sestdienas uz vairākām nedēļām durvis apmeklētājiem būs slēgtas, tajā skaitā arī apģērbu veikali. Daudziem tas nešķiet normāli, jo katram cilvēkam ar apģērbu kaut kas var notikt – to var saplēst. Arī kāda veikala pārdevēja neizprot ierobežojumus: “Maizi var pirkt, zeķes nevar. Kaut kā stulbi sanāk.”

Pārdevēji arī uzsver, ka aizliegums iegādāties konkrētas preces rada vēl lielāku cilvēku drūzmu veikalos pirms rīkojuma stāšanās spēkā. Sagaidāms, ka pēc ierobežojumu atcelšanas tirdzniecības vietās pulcēsies daudz pircēju.