Cilvēki no visas Latvijas ziedo automašīnas ukraiņu karotājiem

Jau rīt ceļā no Jaunmārupes uz Ukrainu dosies 14 automašīnas, ko ziedojuši cilvēki no dažādām Latvijas vietām. Pēc nedēļas aptuveni vēl tikpat daudz. Vienu no tām ziedojis lauksaimnieks no Naukšēniem. Lai gan ļoti iespējams, ka sniegtā palīdzība kalpos īsam laikam, Naukšēnos saka, arī tas ir daudz, ja tā var palīdzēt tuvināt ukraiņus uzvarai.

Viena lieta ir palīdzēt bēgļiem, bet karš jau ir tur, Ukrainā, ReTV saka lauksaimnieks, aitkopis Kaspars Kļaviņš. Šodien viņam ir apaļa jubileja un automašīna, kas kalpojusi saimniecības vajadzībām, bet drīz jau nonāks frontes līnijā, ir tas, ko no sevis var labu izdarīt. “Pavisam vienkārši uzjautāju kādiem, kas ir Ukrainā kaujinieki, vai ir interese par šādām mašīnām. Viņi man atbildēja, ka ir interese un ka viņiem vajag šādus transportlīdzekļus. Vēl viņiem vajag degvielu un rezerves riteņus. Viņi teica, ja iespējams, ielieciet iekšā arī vienu komplektu rezerves riteņu!”

1998. gada apvidus auto nobraukums ir ap 400 tūkstošiem kilometru. Lai tas savu uzdevumu Ukrainā veiktu labi, veikts remonts un apkopes. Tur savu artavu ielika vietējās Naukšēnu auto darbnīcas cilvēki. “Tur nav runa, vai tās skrūves skrūvējas viegli, bremzes gaisojās labi. Tās lietas ir pavisam citādākas, to var sajust tikai darot. Ceram katru to minūti, lai tā noturētos noderīgā pozīcijā ilgāk, lai neuzbrauktu uz tās mīnas un lai tiešām izdarītu savu darbu tajā pozīcijā, kur būs nolikta vai aizvesta,” saka auto darbnīcas īpašnieks Naukšēnos Kaspars Krastiņš.

Vēl pirms ar treileri auto aizvests uz Jaunmārupi, no kurienes tālāk ar vēl vairākiem nākamnedēļ mēros ceļu uz Ukrainu, tajā ieliktas arī vairākas kannas ar degvielu. To savukārt sagādājis Naukšēnu pagasta zemnieks Ainis Dukurs. Uz vienas no kannām savus vārdus uzrakstījuši arī visi viņa bērni, uz tām uzkrāsojuši arī ukrainas karoga krāsas.  

Pēc vietējā iedzīvotāja Armīna Seņkāna iniciatīvas naukšēnieši sataisījuši arī kamuflāžas tīklu, lai karavīriem būtu iespēja no ienaidnieka paslēpties. “Emocionāli viegli nav, man vispār ir žēl, ka tāds karš kā tāds ir. Tik daudz bojāgājušo, tik daudz postītu pilsētu, to tagad atgriezt nevar. Tāpēc tas ir mazs piliens, maza artava.”

Ukrainai aizvien nepieciešama dažāda veida palīdzība. Vajadzības atšķiras - ko pieprasa civiliedzīvotāji, ko militārpersonas, norāda Ukrainas atbalsta biedrība. “Tas, kas ir ļoti vajadzīgs - droni. Tur arī mūsu biedrība sūta, gan pašus dronus, gan detaļas dronu labošanai. Sūtām, protams, visādas rācijas, datorus,” stāsta Ukrainas atbalsta biedrības valdes locekle Jana Streļeca.

Nepieciešams arī cita veida militārais aprīkojums, medicīnas lietas, dīzeļģeneratori, ko prasa kā armija, tā iedzīvotāji. Biedrība karā cietušā Andrijivkas ciema bērniem sagatavojusi arī mugursomas, lai varētu uzsākt skolas gaitas. No cita ciema iedzīvotāji prasa ēdienu un segas. Iedzīvotāji Ukrainā sāk gatavoties arī ziemai. 


#SIF_NVZ2022