Cīņa par zivīm Burtnieku ezerā

Zvejniekiem un makšķerniekiem visai grūti sadalīt Burtnieka ezeru. Pētnieki, vides eksperti un zivju ķērāji šodien sprieda kāda būs ezerea nākotne un par to: aizliegt vai ļaut rūpniecisko zveju.

Burtnieks ir viens no iecienītākajiem ezeriem gan makšķerniekiem, gan zvejniekiem. Cīņa par lielajām zivīm rada domstarpības starp abām pusēm. Daļa makšķernieku pauž viedokli – ezers no plēsīgajām zivīm ir izsmelts. Kaut arī ezers ir zivju bagāts, makšķerēšanas skolas pārstāvis Ojārs Beķeris, kurš vada eskursijas, novērojis – zivju skaits sarucis. Pētnieks un biologs Māris Olte norāda – zvejniekiem bieži pārmet, ka zvejnieku tīklos daudz zivju iet bojā. Tikmēr zvejnieks Nauris Eglītis stāsta, tas tomēr ir iztikas un saimniekošanas veids. 

Nauris Eglītis, zvejnieku saimniecības īpašnieks: “Ja mēs aizliedzam zveju Burtnieku ezerā – jautājums, kā mēs varam tikt pie saldūdens zivīm, tad atliek ēst Norvēģijas fermās audzēto lasi.”

Vietējie un entuziasti arī novērojuši, ka ezers vairs nešķiet tik pievilcīgs makšķerniekiem un atpūtniekiem grūti izvelkamā loma dēļ. Pie godprātīgas abu pušu rīcības ir iespējams rast vidusceļu, neizlēdzot iespēju zvejot Burtnieka ezerā. Diskusijā apspriesto solās ņemt vērā arī Burtnieku novada pašvaldība, kurai gada izskaņā būs jāizlamj – saglabāt vai pātraukt zvejošanas tiesības ar 2022. gadu.