“Citu dziesmu svētki” un Festivāla koris

Gatavojoties Valmieras Vasaras teātra festivālam, kas notiks augusta sākumā, jau tagad tiek veidots unikāls Festivāla koris. To organizē aktieris un režisors Mārtiņš Meiers, kurš iecerējis sarīkot “Citu dziesmu svētkus”. 

“Citu dziesmu svētki” ir Mārtiņa Meiera radošā iecere, kas iekļaujas šī gada Valmieras Vasaras teātra festivāla vienojošajā idejā par brīvdomību un pretošanos meinstrīmam: kopkoris jau apgūst attiecīgu repertuāru - 90. gadu andergraunda grupu dziesmas. “Daudziem nemaz nav jāskaidro, ko nozīmē “Inokentijs Mārpls” vai “Voicehs Voiska”, un zināmākais gabals ir no grupas “Baložu pilni pagalmi”. Varēs dziedāt pilnīgi visām dziesmām līdzi,” saka aktieris, režisors Mārtiņš Meiers. 

Dziesmas pūtēju orķestrim un korim aranžējuši komponisti Jēkabs Nīmanis, Emīls Zilberts un citi. Kopkorim vēl iespējams pieteikties līdz 23. jūnijam, īpaši gaidītas ir vīru balsis. Mārtiņš Meiers: “Būs arī kora nometne, kurā koristi sanāks augusta sākumā, 1. augustā, kur piecas dienas kopā ar diriģentu un komponistu pavadībā apvienosies kopējā skanējumā, un pūtēju orķestris “Rīga” arī tad pievienosies.” 

Valmieras Vasaras teātra festivāls tiek rīkots jau septīto gadu, kopumā šogad tajā būs skatāmi seši jaundarbi un trīs iepriekšējo festivālu izrādes dažādās vietās pilsētvidē, piemēram, pie savulaik iecienītākās deju un izklaides vietas Valmierā – pie “Multikluba”. Organizatori šim festivālam sākuši gatavoties, tiklīdz beidzies iepriekšējais, tāpēc programma ir bagātīga un daudzveidīga ar oriģināliem neparastas formas darbiem; un vēl līdz 15. jūlijam Valmieras Vasaras teātra festivāls aicina pieteikties darbam brīvprātīgos.  


Foto no festivāla arhīva, autore Lita Millere