Covid-19 ārkārtējā situācija Lubānas pansionātā

Trīsdesmit deviņiem Lubānas veselības un sociālā centra klientiem divdesmit seši ir inficējušies – uzrādījuši gada nogalē ņemtie Covid-19 testi. Daļa darbinieku ir uz darbnespējas lapas, taču daļa – atrodas karantīnā. Tiek meklēti cilvēki, kurus piesaistīt uz laiku, taču, kā skaidro centra direktore, realitātē tas nav vienkārši.

Inese Līberte Lubānas novada Sociālā dienesta direktore, stāsta, ka pirms ienākšanas nodaļā, cilvēks ir jāapmāca strādāt. Viņam ir jābūt spēcīgai dūšai - ne katrs spēj veikt darbus, kas ir smagi. Viņa pauž: “Un tieši par apmācīšanu – lai ievadītu, to nevar vienā dienā veikt un tas ir papildus tad slogs vēl meitenēm.”

Pārvarot pirmo satraukumu, pieņemts lēmums mobilizēt esošos darbiniekus, kā arī rast iespēju finansiālam novērtējumam. Lubānas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Tālis Salenieks stāsta, ka situācija sākot stabilizēties. Viņš ir pateicīgs tiem darbiniekiem, kas izturējuši grūtāko posmu, strādājot bez brīvdienām. Tiem, kuri riskē ar savu veselību, pieņemts lēmums par algas dubultošanu.

Lai arī brīžiem strādājot krietni pār saviem spēkiem, darbinieki ar pienākumiem galā tiek – uzsver centra vadītāja. Klientiem ir nodrošinātas visas to pamatvajadzības – maltīte četras reizes dienā, higiēnas un pirmās nepieciešamības lietas, kā arī medikamenti. Vīruss ir nenoliedzami pamatīgs pārbaudījums ikvienam.

Kā uzsver Tālis Salenieks, svarīga ir regulāra darbinieku testēšana. Viņš stāsta, ka visiem skeptiķiem un Covid-19 noliedzējiem ir jāskatās uz viņiem kā piemēru – vienā brīdī nebija neviena slimā cilvēka, taču tagad inficējušies ir daudzi.

Jāpiebilst, šobrīd plānota ir atkārtota visu klientu un centra darbinieku testēšana pašreizējās situācijas precizēšanai. 

Foto: Pexels.com