CSDD izsniegs jauna parauga vadītāja dokumentus

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) no jaunā gada 2. janvāra sāks izsniegt jauna parauga vadītāja dokumentus un apliecības. Viens no jauninājumiem būs krāsaina un ar lāzergravēšanas tehnoloģiju iestrādāta fotogrāfija, kas, kā norāda CSDD, ir solis uz priekšu, jo Eiropas Savienībā Latvija varētu būt pirmā valsts, kur uzsāks šādu dokumentu izsniegšanu. Tāpat arī jau augstākā kvalitātē būs arī citi pretviltošanas elementi.  CSDD Kvalifikācijas departamenta vadītājs Juris Teteris: “Pirmkārt, var minēt tā saucamos taktilos pretviltošanas elementus, ko var sajust cilvēks ar tausti, ar pirkstu pārbaudot vadītāja dokumentus; arī ar neapbruņotu aci neredzamie drošības elementi infrasarkanajā gaismā ir redzamie drošības elementi – jau daudz kvalitatīvāki, krāsaināki un grūtāk viltojami.”

Vadītāja apliecība aizvien ir viens no dokumentiem, par ko viltotājiem ir paaugstināta interese. Tāpēc ne tikai Latvijā, bet arī citviet tām noteikts derīguma termiņš, piemēram, B kategorijai 10 gadi, lai notiktu šo dokumentu pakāpeniska apmaiņa pret jauna parauga un drošākiem dokumentiem. CSDD  piebilst, ka jauna parauga dokumentus tā izsniegs arī, jo 31.decembrī beidzas sadarbības līgums ar pašreizējo vadītāja dokumentu piegādātāju. CSDD Kvalifikācijas departamenta vadītājs Juris Teteris saka: “Mēs runājam par visiem dokumentiem, kas mums ir izgatavoti ar lāzergravēšanas tehnoloģiju. Tā ir gan vadītāja apliecība, gan braukšanas mācību atļauja, gan varbūt tādi mazāk zināmi dokumenti: autovadītāju apliecība bīstamo kravu pārvadāšanai, vadītāja kvalifikācijas kartē un arī atpūtas kuģu vadītāja apliecība. No 2.janvāra uzsākam izdot šī jau atjaunotā jeb jaunā parauga vadītāja dokumentus.”

Lai uzsāktu šo dokumentu izsniegšanu, gada izskaņā un nākamā gada pirmajās dienās desmit CSDD Klientu apkalpošanas centros, kuros tiek nodrošināta vadītāja dokumentu izsniegšana, notiks nepieciešamo tehnisko līdzekļu un jaunās sistēmas programmatūras nomaiņa. Pāreja uz jaunā tipa vadītāja dokumentu izsniegšanu notiks pakāpeniski. No 2.janvāra Klientu apkalpošanas centros Rīgā, Daugavpilī, Liepājā un Valmierā, no 3.janvāra Jelgavā un Rēzeknē, no 4.janvāra Talsu un Gulbenes klientu apaklpošanas centros, bet no 5.janvāra jau būs visos desmit, arī Jēkabpilī un Ventspilī. 

Informāciju var atrast CSDD mājas lapā.


Foto: Freepik