Čudars: elektroenerģijas sadales un pārvades tarifu plānoto pieaugumu var samazināt uz pusi

Elektroenerģijas sadales un pārvades tarifu plānoto pieaugumu var samazināt uz pusi, trešdien intervijā Latvijas Radio sacīja klimata un enerģētikas ministrs Raimonds Čudars (JV).

Viņš norādīja, ka enerģētika šobrīd ir ļoti aktuāla joma, jo cenu pieaugums ir milzīgs, un tas skar ikvienu.

"Mūsu uzdevums šobrīd, pirmkārt, ir panākt būtisku [tarifu pieauguma] samazinājumu un, otrām kārtām, kas, šķiet, būs daudz grūtāks uzdevums, šo tarifu struktūru izkārtot tādā veidā, lai tā būtu saprotama un lai mēs nekaitētu arī mūsu turpmākajiem mērķiem, kas ir saistīti ar atjaunojamo energoresursu apmēru daļas pieaugumu elektroenerģijas tirgū. Tas ir jāizdara tuvākajā laikā," sacīja ministrs.

Čudars uzvēra, ka mērķis ir novērst būtisku tarifu pieaugumu, jo tarifi ir jāpalielina objektīvu apstākļu dēļ - elektroenerģijas cenas kopumā Eiropā un pasaulē būtiski aug, un tā ir liela daļa no šo tarifu komponentes.

"Šobrīd jau ir skaidrs, ka var tikt panākts kopējais samazinājums apmēram uz pusi salīdzinājumā ar iesniegto tarifa pieaugumu," teica ministrs uzsverot, ka regulatoram iesniegtie tarifu projekti paredzēja pieaugumu vienā gadījumā par 104%, bet otrā gadījumā par apmēram 70%.

Tāpat Čudars norādīja, ka arī otrdien, 20.decembrī, valdības sēdē šis jautājums tika skatīts ar mērķi, lai 10.janvārī varētu noteikt pamata principus, kas būtiski ietekmēs sadales un pārvades tarifus.


Foto: Freepik