Dabas takās cilvēki izturas atbildīgāk

Dabas tūrisms Covid-19 laikā kļūst aizvien populārāks. Dabas aizsardzības pārvaldes dati vēstī, ka visiecienītākā atpūtas vieta Ķemeru nacionālajā parkā ir Lielā Ķemeru tīreļa laipa. Apmeklētāji tur neesot trūkuši arī aizvadītajās Ziemassvētku brīvdienās.

Autostāvvietas uzraugs Ēriks Kalniņš stāsta, ka cilvēki divās stundās iziet maršrutu, bet tad brauc prom. Neesot liela pulcēšanās, tāpēc, ka cilvēki ietur distanci. Viņš atzīst, ka laipa esot četrus kilometrus gara, tādēļ distancēties esot viegli.

Vairākas dabas takas, kur nav iespējams nodrošināt divvirzienu plūsmu, no 23. decembra apmeklētājiem ir slēgtas. Pārējās vietās, kur vienlaikus atrodas liels skaits cilvēku, nepieciešama sejas aizsargmaska.

Uz pārsimt metru garā ceļa līdz dabas takai, ievērot distanci iespējams bez lielām grūtībām, tomēr piesardzīgākie sejas maskas uzlikuši. Kāds dabas apmeklētājs no Kurzemes pauž, ka ar masku staigā diezgan daudz – esot tāds darbs. Traucē, bet cenšas to izmantot, jo galvenais ir nesaslimt.

Tīreļa laipa, no kuras ikdienā iespējams vērot cilvēka darbības neskartu augsto sūnu purvu, bet šajās brīvdienās arī neierasti baltu un skaistu dabas ainavu, ir ļoti šaura.

Dabas apmeklētāja Patrīcija no Ķekavas pauž, ka šo apskates vietu izvēlējusies, jo iespējams redzēt skaistāko ainavu Latvijā. Jāsaka, dabas baudītāji ir apzinīgi. Viņi neiebilst pret masku nēsāšanu, kā arī nedrūzmējas.

Sen neredzētus sniegotos dabas skatus cilvēki baudīja arī citos dabas objektos. Ziemassvētku kauju muzejs atbilstoši valdības pieņemtajiem lēmumiem ir slēgts, bet sabraukušie labprāt apskatīja āra objektus un devās pastaigās pa Ziemassvētku kauju vietām.