Daiļslidotāji Latvijā trenējas ārā

Vecākais ziemas sporta veids Olimpisko spēļu vēsturē – daiļslidošana jeb deja uz ledus. Valmierā jaunie daiļslidotāji par Olimpiādi vēl tikai cer, bet šobrīd izpilda savas ledus simfonijas.

Daiļslidošanas trenere, Latvijas slidošanas asociācijas prezidente Marika Nugumanova atzīst: “Valmierā mums ir interešu izglītība pie sporta skolas, nav mums slodze tik liela kā sporta skolai.”

Ievērojot visus valstī noteiktos drošības pasākumus, treniņos piedalās deviņi audzēkņi, taču ar mazajiem tik strādāts attālināti, jo nepieciešams treneris, kurš pietur.

Šādos treniņu apstākļos nav vieta sarunām - jāslido visu laiku, lai vējš nesapūstu slapjo muguru. Kāds varbūt arī pārstāvēs Latvijas izlasi augstākās raudzes sacensībās - cerīga ir trenere.

Pēc gada Pekinā norisināsies ziemas olimpiskās spēles. No Latvijas diviem sportistiem ir iespēja kvalificēties četrgades lielajam sporta notikumam – Denisam Vasiļjevam, kurš jau vairākus gadus dzīvo Šveicē, kā arī Angelinai Kučvaļskai. Tiesa, sportistiem ir grūts laiks, jo sacensības atceļ. Nav skaidrības, vai norisināsies martā plānotais pasaules čempionāts Stokholmā.

Šādi laikapstākļi ir kā silta tēja ziemas spalgonī, jo daiļslidotāji ir priecīgi par treniņu apstākļiem. Ledus virtuozi, protams, cer, ka mīnus grādi saglabāsies arī turpmāk.