Dainis Īvāns gatavs vērsties policijā pret vakcinācijas pretinieku Baltijas ceļa kampaņu

Sociālajos medijos publicēts video - aicinājums doties Baltijas ceļā. Taču ar citu vēstījumu – iestāties pret obligāto vakcināciju. Kategoriski pret šādu rīcību ir viens no Baltijas ceļa iniciatoriem Dainis Īvāns, kurš gatavs vērsties policijā, kā arī Anatolijs Gorbunovs un mūzikas “Atmostas Baltija” autors Boriss Rezņiks.

“Baltijas ceļš” – vērienīga akcija 1989. gadā, kurā ap diviem miljoniem Igaunijas, Latvijas un Lietuvas iedzīvotāju sadevās rokās, lai cīnītos par neatkarību un demokrātiju. Nu šī akcija tiek plānota izmantot pavisam citiem nolūkiem.

Daudzi, iespējams, nemaz nav pamanījuši, ka aicinājums piedalīties Baltijas ceļa pasākumā, piesaucot lozungus par brīvību, patiesībā ir aicinājums iestāties pret obligātu vakcināciju un mainīt varu. Kategoriski pret šādu rīcību ir viens no Baltijas ceļa rīkotājiem Dainis Īvāns. “To es varu saukt par tādu zaimošanu, ņirgāšanos par cilvēkiem, kas pirms 33 gadiem riskēja ar dzīvību. Šis ir viens no mēģinājumiem devalvēt to visu. Es varu izteikt tikai nicinājumu šādiem te ļaudīm, kas spekulē ar tautai, patiesībā arī starptautiski, svētiem jēdzieniem, kas pasaulē nozīmē pavisam kaut ko citu – solidaritāti, nevis sabiedrības šķelšanu un naidošanu,” pauž Dainis Īvāns, Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs.

Līdzīgu nostāju pauž arī dziesmas “Atmostas Baltija” autors Boriss Rezņiks. “Es neredzu nekādu sakaru dziesmai “Atmostas Baltija” ar vakcinēšanos. Tas sakars nav, un saprotu, ka nekad nebūs. Un, ja manam viedoklim ir kāda nozīme, es pat aizliedzu izmantot šo dziesmu vakcinēšanās kaut kādas akcijās. Pirmkārt, tam nav nekāda sakara, un, otrkārt, es neesmu pret vakcinēšanu, es esmu vakcinēts un tas ir normāli.”

Savukārt Augstākās Padomes priekšsēdētājs Anatolijs Gorbonovs ReTV Ziņām komentēja īsi – tas nav pareizi. Bet Dainis Īvāns vēl piebilst – ļoti iespējams, ka viņš vērsīsies policijā.

Tikmēr viens no iespējamiem pasākuma līdzautoriem Aldis Gobzems ReTV Ziņām apgalvo – viņš nerīkojot šo pasākumu. “Es nerīkoju Baltijas ceļa akciju. Ja jūs gribat zināt, vai es simboliski aiziešu un simboliski sadošos rokā ar cilvēkiem? Jā, es sadošos rokās.” 

Politologs Filips Rajevskis ReTV Ziņām norāda - šādā veidā tiek devalvēts valstiskums. “Gobzems un viņa politisko līdzgaitnieku loks īstenībā agresīvi cenšas izmantot simbolus, tādējādi arī devalvē šo te simbolu nozīmi.”

Savā retorikā par nākamnedēļ gaidāmu pasākumu ar lauku tehniku Aldis Gobzems vēl ReTV Ziņām norāda uz prasībām valdībai, prezidentam, Saeimai, kā arī lieto arī valsts iekārtu apdraudošus paziņojumus. “Tauta Satversmē var ieregulēt, ko viņa vien vēlas, arī nomainīt valsts iekārtu, starp citu.” 

“Ir tāda lieta, kā valsts drošības jautājumi, kur ir tomēr nopietni jāpaskatās, kas ir tie naudas avoti, no kurienes tiek finansēts šis politiskais process, kas ir tie ir cilvēki, kas tiek par šo naudu pirkti, lai organizētu un vadītu šo procesu, jo ticēt, ka viņš var viens to izdarīt, tas nav iespējams to vienam izdarīt,” pauž Filips Rajevskis.

Pasākuma rīkotājiem un arī pašam gaidāmajam pasākumam seko līdzi arī drošības iestādes Latvijā. 


Foto: Uldis Briedis