Dakāras rallijā latvietis kopā ar lietuvieti šobrīd ierindojas 67. vietā

Jau piecas dienas ilgst Dakāras rallijs, kurā piedalās arī latviešu stūrmanis Didzis Zariņš un lietuviešu pilots Antanas Juknevičius. Labi puišiem neiet - šobrīd viņi ieņem vien 67. vietu no 79 dalībniekiem. Turklāt - Saūda Arābijas tuksnešu kāpās Baltijas pārstāvju spēkratu piemeklējušas tehniskas ķibeles.

Par pasaulē grūtākajām motosporta sacensībām dēvētājā Dakāras rallijā pēc desmit gadu pārtraukuma piedalās arī latviešu sportists Didzis Zariņš. Viņa pārstāvētā komanda “Kreda” par augstākajām vietām necīnās, jo dažkārt izaicinājumus sagādā tehnika. Tā vienā no posmiem sacensību laikā auto pazuda strāva. “Skaidrs, ka jāmeklē, kur elektrība, tā nāk no ģeneratora. Skrūvējām nost, kamēr nomocījām ģeneratoru, ieraudzījām, ka bija nolūzis viens vadiņš, kamēr pielikām un saskrūvējām atpakaļ, tikmēr jau pienāca tumsa,” stāsta Didzis Zariņš, Dakaras rallija “Kreda” komandas stūrmanis.

Šodien Lietuvas/Latvijas ekipāžai sākusies sacensību piektā diena. Pēdējo reizi latvieši sacensībās piedalījās 2012. gadā, savukārt Didzis Zariņš sacensībās piedalījies piecas reizes, augstākais panākums ir 26. vieta kopā ar Andri Dambi. “Sajūtas ir atgriezušās par 100%, varam ziņot, ka esam gatavi Dakārai,” saka Didzis Zariņš.

Galvenais sacensību orientieris ir roadbook jeb elektroniska ceļu grāmata, kas norāda nākamos krustojumus, kā arī to, kur jāveic virziena maiņa.

Dakāras rallijs notiek kopš 1979. gada, vēsturiskais maršruts bija Parīze-Dakāra, bet dažādu apstākļu dēļ pēdējos gados tas mainīts no Eiropas un Āfrikas uz Dienvidameriku. Šoreiz tas norisinās Saūda Arābijā.


Foto: Kreda