Dakteris Jakovins nepieņem pacientus jau 11 dienas - kā tas ietekmē situāciju Valmierā?

Ģimenes ārste Inga Grunte ir pediatre. Viņa praksē ikdienā pieņem bērnus. Medicīnas māsa jeb ārstes palīdze ReTV Ziņām stāsta, ka šobrīd darāmā ir daudz – tik, cik var, tik cilvēkiem palīdz.

Medicīnas māsa Laura Jansone stāsta, ka piektdiena esot bijusi aktīva, kā arī pirmdien zvanījuši daudzi cilvēki, lai izrakstītu darba nespējas lapas, bērniem zīmes, kā arī receptes. Pacienti esot teikuši, ka pacienti zvanījuši pat 60 reizes, lai varētu sazvanīt, jo telefons zvanot nepārtraukti.

Pirmajās dienas zvanītāji bijuši arī neapmierināti un dusmīgi, taču Jura Jakovina aizstājēji uzsver, ka nezināja, kas notiek, kā arī šķita, ka visi palikuši bez daktera – neviens nesniedz palīdzību.

Dakteris Aivars Pauniņš ReTV Ziņām norāda - situācija ar ārstu pieejamību un noslodzi Valmierā ir visai sarežģīta. Viņš pats šobrīd atrodas karantīnā, jo strādāja tur, kur Jakovins.

Ģimenes ārsts Aivars Pauniņš stāsta, ka cilvēki zvana no astoņiem rītā līdz desmitiem vakarā. Viņš uzsver, ka dakterim Jakovinam esot 8000 pacienti. Šķietot, ka viņš ir vienīgais, kurš atbild uz zvaniem un mēģina kaut ko koordinēt.

Aivars Pauniņš: “Valmierā ir ap 10 ārstu, neviens negrib šos pacientus pieņemt, dažādā veidā atsaka. Tā ir, ko man pacienti saka, nezinu, ko saka paši ārsti. Māsas sēž pa vienai aiz durvīm un mēģina palīdzēt, raksta receptes un nosūtījumus.”

Nacionālais veselības dienests norāda, nākamnedēļ SIA “Kārvins”, vietā, kur pieņēma dakteris Jakovins, darbu klātienē atsāks daktere Inese Gabrāne. Tikmēr solītais daktera Jakovina aizstājējs - cits ģimenes ārsts - nav atrasts.

Nacionālais veselības dienesta pārstāve Anna Karolīna Šaule stāsta, ka dotajā brīdī notiek pacientu pierakstu veidošana – ja vajag pie ārsta, tad var sazināties ar praksi un veikt pierakstu. Viņa pauž, ka piesaistīts otrā gada rezidents, kurš palīdzēšot un sniegšot konsultācijas kopā ar ārsti Gabrāni. Anna Karolīna Šaule sola, ka ģimenes ārsti būšot katru dienu, kā arī būs informācija par pieņemšanas laikiem.

ReTV Ziņām piektdien visas dienas garumā tā arī neizdevās sazināties ar SIA “Kārvins” ārsta praksi. Zvanot uz norādīto tālruņa numuru, tas bija aizņemts vai klausuli neviens tā arī nepacēla.

Daktere Gabrāne atsūtīja īsziņu, norādot, ka mutiski nav iespējams atbildēt, iespējams, lielās slodzes dēļ. Dakteris Pauniņš ReTV skaidro vēl kādu niansi saistībā ar ārstu Jakovinu - līdz šim viņa pacientiem pierakstu sistēma pie ārsta esot bijusi sveša.

Aivars Pauniņš, ģimenes ārsts, stāsta: “Tāda problēma iepriekš bija dakterim Jakovinam, viņam tie daudzie pacienti, viņi ne vienmēr ievēroja distanci. Bija dažādi. Bet šobrīd domāts, ka veidosies pieraksts, lai nebūtu problēmas. Vai izdosies to novērst, ņemot vērā, ka ieradums, tad redzēsim.”

Slimību un profilakses kontroles centra pārstāve norāda - ar epidemiologiem kopumā sazinājušās 173 daktera Jakovina kontaktpersonas - 93 noteiktas kā augsta riska, kurām jāatrodas karantīnā, savukārt 80 personas noteiktas kā zema riska kontaktpersonas. Pēc aizvadītajās brīvdienās veiktās papildus testēšanas Valmierā atklāti 6 pozitīvi Covid-19 gadījumi.