Daļa jaunās kriminālkomēdijas ainu uzņemta Līvānu novadā

Izmaiņas ierastajā dzīves ritmā aizvadītajās dienās izjuta daļa līvāniešu. Novadā bija ieradusies filmēšanas komanda, kas sākusi uzņemt jaunu seriālu un filmu “Uzticības persona”. Filmēšanas laukumā uz laiku tika pārvērsta gan Līvānu novada dome, gan citas vietas novada teritorijā.

Viena no jaunā seriāla un filmas “Uzticības persona” epizodēm norisinās Līvānu novada Rudzātu pagastā, kur filmēšanas nolūkiem tika nodedzināts vecs šķūnis. “Paldies Līvānu iedzīvotājiem, kuri bija ļoti pretimnākoši un deva mums brīnišķīgu iespēju izvēlēties starp vairākiem šķūņiem, kurus mēs drīkstējām nodedzināt,” saka Jurijs Skorobogatovs, seriāla un filmas “Uzticības persona” režisors.

“Uzticības persona” ir kriminālā komēdija, kas tiek veidota gan kā seriāls piecās sērijās, gan kā filma. Stāstu uzņem Jura Podnieka filmu studija. Ideja par to, ka daļu seriāla varētu uzņemt tieši Līvānu novadā, radās režisoram. “Kaut kad ļoti sen es te biju viena cita projekta ietvaros, esmu padzīvojis piecas dienas, kaut kā Līvānu pilsēta man palika galvā. Scenārijā es to arī esmu ielicis. Kad mēs gatavojāmies filmai, meklējām arī kaut kādas tuvākas lokācijas tuvāk Rīgai, lai mums būtu ērtāk, bet galu galā izvēlējāmies Līvānus, jo te ir viss, kas mums ir vajadzīgs vismaz divos eksemplāros,” saka Jurijs Skorobogatovs.

Līvānu novada domes ēka uz filmēšanas brīdi tika pārvērsta par banku, kur norisinās viena no epizodēm. Kriminālās komēdijas stāsts ir par finanšu manipulācijām. Galvenais varonis Artis, kuru atveido Jurijs Djakonovs, palīdz saviem klientiem reģistrēt uzņēmumus un atvērt bankas kontus, izmantojot fiktīvas firmas ar fiktīviem valdes locekļiem. Stundu pirms izlidošanas uz paša kāzām, Artis atklāj, ka vienam no viņa klientiem ir nobloķēts konts. Lai kontu atbloķētu, Artim jāatrod fiktīvā uzņēmuma īpašniece Jana, kuras kontā iesaldēti daži miljoni eiro.

Mākslas darba tapšanā lielu atbalstu sniedza Līvānu novada iedzīvotāji – gan sagādājot filmēšanas grupai nepieciešamo, gan paciešot neērtības. “Ir tādas situācijas, pieņemsim, mums vakar patiešām vajadzēja bloķēt centrālo maģistrāli, kas ir valsts nozīmes ceļš, jo mums pēc sižeta bija bīstamas manipulācijas jāveic – šaušana, mašīnu braukšana pa ielas vidu. To drošības dēļ nevar izdarīt, tādos gadījumos mēs nobloķējam visu,” stāsta Antra Cilinska, seriāla un filmas producente, Jura Podnieka filmu studijas vadītāja.

Kriminālkomēdijā “Uzticības persona” lomas atveidos vēl daudzi Latvijā populāri aktieri, piemēram, Marija Linarte, Egons Dombrovskis, Zane Aļļēna un citi. Filmēšanas grupa sola jauno seriālu jau šī gada beigās “Go3” platformā, savukārt filma tiks demonstrēta pirmo reizi nākamajā gadā.