Daļa sabiedrības neizpratnē par repatriācijas reisa vajadzību

Sašutumu daļā sabiedrības radījis jautājums par to, ka vienu dienu Latvija ar īpaši organizētu repatriācijas reisu nogādā vien 50 cilvēkus no Lielbritānijas ar ļoti stingriem ierobežojumiem, bet jau dažas dienas vēlāk Rīgas lidosta no šis pašas valsts ierodas simtiem ieceļotāju ar jau krietni atvieglotākiem ierobežojumiem.

Lēmumu pārtraukt transporta kustību un pasažieru pārvadājumus ar Angliju pieņēma vairākas Eiropas Savienība dalībvalstis, lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatību – skaidro satiksmes ministrs Tālis Linkaits. Jāpiebilst, tam 21. decembrī pievienojās arī Latvija.

No 2. janvāra starptautiskie pasažieru pārvadājumi starp Latviju un Apvienoto karalisti atkal ir atjaunoti. Linkaits uzsver, ka starptautisko pasažieru pārvadājumu ierobežojumi būtu efektīvi, ja tos saskaņotu visas Eiropas valstis, taču tā šobrīd neesot. “Ārkārtas ierobežojumi nevar būt mūžīgi. Mēs redzējām, ka jau pēc pāris dienām citas valstis pārvadājumus atsāka,” viņš bilst. Tādēļ Baltijas valstis kopīgi nolēmušas, ka pārvadājumi ir jāatsāk, kā arī ierobežojumi vairs nav jāturpina.

Obligāti tiek veikts Covid-19 tests, ielidojot Rīgas lidostā no Apvienotās Karalistes, kā arī desmit dienas ir pienākums pavadīt pašizolācijā. Noteikti jāmin, ka šobrīd daudz lipīgākais koronavīrusa paveids atklāts vismaz 15 Eiropas valstīs - tostarp Zviedrijā, Somijā, Dānijā, Norvēģijā. Vēl cita Covid-19 versija strauji izplatās Dienvidāfrikā.