Daļai iedzīvotāju pēc novadu reformas mainīsies adrese

Pastniece Māra Krišjāne Smiltenē vēl labi atminas iepriekšējo novadu reformu, kad kā teritoriālu vienību likvidēja rajonus. Toreiz viņas darbu tas būtiski neietekmēja. Pat pēc 12 gadiem uz vēstulēm cilvēki vēl tagad nereti norādot arī bijušo rajonu nosaukumus.

Māra Krišjāne stāsta: “Pieraksta jau reizēm tos rajonus, bet, ja jau ir indekss, tas problēmas nesagādā. Ja ir Smiltenē ticis un ja tā Valka tur minēta, ja šeit ir ticis, tad jau būs skaidrs, kur likt.”

Lai sūtījums nonāktu gala mērķī, pats galvenais uz tā esot norādīt pareizu pasta indeksu - tā uzsver pastniece. Tieši pēc tā notiek sūtījumu šķirošana un tālāk nogādāšana īstajā pasta nodaļā.

Pastniece pauž: “Ja pasta indekss ir nepareizs, tad var Smiltenes vēstuli pēc indeksa aizvest kaut vai uz Liepāju.”

“Latvijas Pasts” pārstāve Gundega Vārpa ReTV Ziņām norāda - gaidāmās izmaiņas adresēs, kuras veidosies pēc novadu reformas, pasta piegādes neietekmēs. “Ja sūtījumā būs pareizi norādītas visas komponentes, kas attiecas uz ielu, māju, dzīvokļa numuru, pilsētu pagastu, brīnišķīgi, ja pareizs indekss, tad problēmas ar sūtījumu piegādi neradīsies.”

Vārpa vēl piebilst, ka pašreizējie pasta indeksi Latvijā ir ieviesti jau kopš deviņdesmito gadu sākuma, un šobrīd tieši pēc indeksiem notiek automātiskā sūtījumu šķirošana. Tikmēr lauku pasta nodaļās sūtījumu piegādi ik pa laikam apgrūtinot visai līdzīgie māju nosaukumi. Arī pastniece Māra atzīst, ka, lai atrastu īsto adresātu, reizēm nācies apbraukāt pat vairākas mājas ar vienādiem nosaukumiem.

Valsts zemes dienestā ReTV Ziņām skaidro, ka pēc administratīvi teritoriālās reformas mainīsies to iedzīvotāju adreses, kuri šobrīd dzīvo tajos novados, kuri tiks apvienoti lielākā novadā jau ar citu nosaukumu. Kā tad veidosies adrese, vislabāk raksturo piemērs.

Natālija Avotiņa, Valsts zemes dienesta pārstāve, stāsta: “Mājas nosaukums, tad ir ciems, Ēveles pagasts, Valmieras novads, jo Burtnieku novads vairs nebūs, un visi Burtnieku novadā ietilpstošie pagasti turpmāk ietilps Valmieras novadā.”

Avotiņa vēl uzsver, ka iedzīvotājiem nebūs jāsteidz mainīt dažādi dokumenti, piemēram, zemesgrāmatas vai transportlīdzekļa reģistrācijas apliecības. Elektroniskajos reģistros visas izmaiņas notiks automātiski. Līdzīgi tas notika arī pēc iepriekšējās reformas. 


Foto: unsplash.com