Daliņa stadionā atgriezies sporta karalis

Pēc 19 gadu pārtraukuma atjaunotajā Daliņa stadionā atgriezies sporta karalis - futbols. Pērn Valmieras futbola klubs Latvijas Virslīgā izcīnīja sudrabu, šogad mērķis - zelts. Vismaz pagaidām viss rit pēc plāna, jo komanda ierindojas pirmajā vietā Latvijas čempionātā.

Valmieras komanda šosezon zaudējusi tikai vienu reizi. Šobrīd turpinās 13 uzvaru sērija. Viens no galvenajiem komandas vilcējspēkiem ir kapteinis Raimonds Krollis, kurš - līdzīgi kā viņa komandas biedri - uzskata, ka futbols jāspēlē uz dabīgā seguma, nevis mākslīgajā zālienā. Tādu Valmieras futbolisti izmantoja līdz šim. “Pagaidām redzam, ka uz dabīgā mums neslikti sanāk. Man personīgi visvairāk veselību uzlabo dabiskais laukums, patīkamākas ķermenim, ceļiem mazāka noslodze, mīkstāks, patīkamāks laukums, nav nobrāzumi. Futbols jāspēlē uz dabīgā laukuma, pavisam cita sajūta.”

Starp trim labākajiem vārtu guvējiem turnīrā šobrīd ir divi valmierieši. Raimonds Krollis ar 11 goliem ir labākais latviešu snaiperis turnīrā, bet kolumbietis Kamilo Mena ir trešajā vietā ar septiņiem vārtiem. Svarīgi rūpēties arī par savu vārtu drošību - to stabili dara Rihards Matrevics, kurš šosezon piedalījies visās 16 spēlēs un ielaidis tikai astoņus vārtus. “Mums ir izaudzis veselīgs komandas gars. Ļoti veselīga atmosfēra komandā. Jauni čaļi, saprot, kāpēc šeit esam. Mums ir spēles brīvība ar Jurģi, arī ļoti palīdz. Čaļi ļoti labi izskatās, kas tikuši augstākā līmenī nekā iepriekšējās sezonās.”

Pagājušonedēļ pēc izlašu pauzes atsākās Virslīgas turnīrs. Latvijas valstsvienībā no Valmieras komandas bija veseli pieci spēlētāji - Rihards Matrevics, Emīls Birka, Daniels Balodis, Alvis Jaunzems un Raimonds Krollis. UEFA Nāciju līgas D grupā visos četros mačos Latvija tika pie panākumiem, bet pie spēles laika tika divi valmierieši Jaunzems un Krollis. “Valmiera FC” galvenais treneris Jurģis Kalns saka: “Gribējās viņus vairāk redzēt laukumā, kaut gan Alvis nospēlēja daudz. Bija daudz iespējas. Gribējām, pārdzīvojām, ka neiesita.

Raimonds savās atvēlētajās minūtēs pie momentiem netika, savu darbu padarīja, no ansambļa ārā nekrita. Par Birku un Balodi, Matrevicu ir mazliet sarūgtinājums. Gribēju, lai viņi uzspēlē pāris minūtes. Tagad atgriezušies klubā bez spēļu prakses, mums jādomā, kā viņus uzlabot, kā atgriezt formā, kādā viņi bija, kad aizbrauca.”

Valmieras komandai šosezon paredzētas vismaz 40 spēles, tās ir Virslīgā, Eirokausos jūlijā un Latvijas kausā. Nākamajā spēlē valmierieši tiksies ar sīvāko pretinieku par pirmo vietu turnīra tabulā Rīgas futbola skolu. Spēle jau šo trešdien Daliņa stadionā sešos vakarā. 


Foto: Valmiera FC