Daudzdzīvokļu mājā Jēkabpilī nogrand sprādziens

Spraigu vakaru piedzīvojuši kāda Jēkabpils mikrorajona iedzīvotāji. Pēc dzīvoklī notikušas eksplozijas nogruva daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas konstrukcijas. Seši cilvēki evakuējās, bet viens cilvēks, kurš tika izglābts, ir smagi cietis un nogādāts slimnīcā. “Labi, ka es dzīvs paliku! Visi griesti virsū. Es guļu gultā, visi griesti man sejā. Plikām kājām! Man cilvēki iedeva praķi uzvilkt virsū, plika izgāju,” saka Jānis un Ināra, mājas iedzīvotāji.

Jānis un Ināra dzīvoja pirmajā stāvā – tieši zem dzīvokļa, kurā ceturtdienas pēcpusdienā nogranda sprādziens un nobruka grīda, griesti un siena. Ārā viņi tika pašu spēkiem, bet augšējā stāva kaimiņš, kura dzīvoklī notika eksplozija, smagi cieta un tika nogādāts slimnīcā. “Viņu sen vajadzēja paņemt prom. Kāpēc viņu izlaida no cietuma, sātanu? Viņš cietumā sēdēja par narkotiku tirgošanu, šņabi tirgoja, cigaretes tirgoja. Viņš tikai tagad iznāca. Viņš jūk prātā, viņš dulls. Brūk cilvēkiem virsū, pašnāvību grib taisīt, tagad uzspridzināja gāzes balonu,” pauž Jānis un Ināra.

Notikušā apstākļus un to, kas izraisīja sprādzienu, gan vēl izmeklē policija, kas uzsākusi kriminālprocesu, bet sākotnējā informācija liecina, ka tā varētu būt bijusi gāzes eksplozija. Ir aizdomas arī par suicīda mēģinājumu, informē likumsargi. Notikuma vietā visu vakaru strādāja gan Valsts policijas pārstāvji, gan ugunsdzēsēji, kas atbrīvoja telpas no gruvešiem, pārliecinoties, vai zem tiem nav vēl kāds cietušais. “Ierodoties notikuma vietā, varēja redzēt, ka otrā stāva dzīvoklī ir iebrucis pārsegums, arī ārsiena iebrukusi. Tika izmantota izbīdāmās kāpnes, lai izglābtu cilvēku no otrā stāva, kas sēdēja starp gruvešiem. Viņš tika nodots mediķiem, viņu hospitalizēja uz Jēkabpils slimnīcu. Pašreiz tiek atbrīvota telpa no gruvešiem, lai pārliecinātos, ka vēl nav cilvēki. Pārējās telpas arī tika pārbaudītas, tur cilvēku nebija,” saka Sandis Āboliņš, VUGD Zemgales reģiona brigādes pārstāvis.

Sprādziena rezultātā bojātas vairākas automašīnas, kas atradās tuvāk notikuma vietai. Ēka, kurā notika nelaime, jau pagājušajā gadā tika atzīta par avārijas stāvoklī esošu, tādēļ visiem iemītniekiem tika iedalīti dzīvokļi citviet pilsētā. Tomēr iedzīvotāji joprojām uzturējās nedrošajā mājā. “Šiem iedzīvotājiem šeit būt nevajadzēja. Ir ierādīti pieci dzīvokļi, kuros šie iedzīvotāji varēja pārvākties jau laiku atpakaļ. Kāpēc to nav izdarījuši, man tagad grūti spriest, bet šodien problēmu nav ar viņu izmitināšanu, jo visiem ir, kur dzīvot,” saka Raits Sirmovičs, Jēkabpils pilsētas Pilsētvides departamenta direktors.

Ņemot vērā ēkas nedrošo tehnisko stāvokli, iemītniekiem nācās gaidīt, kamēr speciālisti pārbaudīja telpas, tikai tad viņiem tika ļauts doties iekšā, lai paņemtu savas personīgās mantas. Pirmo nakti viņi pārlaida jaunajos dzīvokļos, kur viņiem arī turpmāk nāksies dzīvot, jo veco ēku pēc notikušā pašvaldība vairs neplāno remontēt, bet gan nojaukt.