Daudzdzīvokļu mājas bēniņi pārvērsti par atkritumu izgāztuvi

Jēkabpilī kādas daudzdzīvokļu mājas bēniņi ir kļuvuši par nelegālu atkritumu izgāztuvi. Ņemot vērā atkritumu apjomu un saturu, tie tur ir krājušies gadiem ilgi. Šobrīd mājas apsaimniekotājs nodrošina atkritumu izvākšanu, par kuru būs jāmaksā mājas iedzīvotājiem. Lai gan par situāciju uzņēmuma pārstāvji, apsekojot bēniņus, uzzināja pirms vairāk nekā gada, tīrīšanas darbus tika nolemts veikt tagad – īsi pirms plānotās bēniņu siltināšanas, lai līdz siltināšanai atkal nebūtu sakrājušies atkritumi.

Vainīgie varētu būt aiz ikvienām durvīm, bet sastaptie mājas iedzīvotāji pauž viedokli, ka mēslošanu, visticamāk, veic augšējo stāvu iemītnieki. Māju apkopēju pienākumos ietilpst tikai kāpņu telpu uzkopšana. Lai kontrolētu situāciju bēniņos, SIA “JK Namu pārvalde” kāpņu telpās pirms kāda laika uzlika vārtus ar slēdzeni, bet tas ne vienmēr ir risinājums.

Namu pārvaldes vadītājs neredz ilgtermiņa risinājumu, vienīgais, ko var darīt – regulāri apsekot māju bēniņus un pagrabus, un nepieciešamības gadījumā veikt tīrīšanu, iekļaujot izdevumus mājas apsaimniekošanas izmaksās. Tā tas būs arī konkrētās mājas gadījumā.