Daudzviet Vidzemē un Latgalē, kā arī vietām Kurzemē autoceļi apledo

Šorīt apledojums daudzviet Vidzemē un Latgalē, kā arī vietām Kurzemē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, aģentūru LETA informēja VSIA "Latvijas Valsts ceļi".

Slidenie ceļa posmi tiek kaisīti ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 100 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir uz Tallinas šosejas (A1), Vidzemes šosejas (A2) no Rīgas līdz Raunas pagriezienam un no Alūksnes pagrieziena līdz Veclaicenei, Valmieras šosejas (A3), Daugavpils šosejas (A6) no Skrīveriem līdz Daugavpilij, Liepājas šosejas (A9) no Anneniekiem līdz Blīdenei. Tāpat apgrūtināti braukšanas apstākļi ir uz autoceļa Jēkabpils-Rēzekne-Ludza-Krievijas robeža (Terehova) (A12), autoceļa Krievijas robeža (Grebņeva)-Rēzekne-Daugavpils-Lietuvas robeža (Medumi) (A13) no Grebņevas līdz Spoģiem, Rēzeknes apvedceļ (A15), valsts reģionālā autoceļa Tīnūži-Koknese (P80) no Skrīveru pagrieziena līdz Koknesei.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Aizkraukles, Alūksnes, Balvu, Cēsu, Dobeles, Gulbenes, Jēkabpils, Krāslavas, Limbažu, Ludzas, Madonas, Ogres, Preiļu, Rēzeknes, Talsu, Tukuma Valkas un Valmieras apkārtnē.

Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt, tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu - bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem.


Foto: Freepik