Daugavpilī apgānīts poļu un latviešu kareivjiem veltīts piemineklis

Daugavpilī apgānīts piemineklis poļu un latviešu kareivjiem, kuri Brīvības cīņās kopīgi atbrīvoja Daugavpili un Latgali no boļševikiem. Par to šorīt iedzīvotāji ziņoja arī mikroblogošanas vietnē “Twitter”. 

Kā skaidro Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldē – informācija par to, ka tikusi bojāta Polijas armijas pirmā leģiona brigādes pulka karavīru kapu piemiņas vieta, saņemta vakar. 

“Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka memoriāls ir apzīmēts ar baltu krāsu. Saistībā ar notikušo nekavējoties tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 18. nodaļas tas ir par noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu,” norāda Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Lāsma Kursīte.

Tiks arī izvērtēts, vai šajā noziedzīgajā nodarījumā nav saskatāmas naida nozieguma pazīmes. Šobrīd policijai nav informācijas par iespējamo vainīgo personu, to skaidros izmeklēšanas laikā. Lai arī informācija saņemta vakar, nav arī zināms, kad noziegums pastrādāts. 

LRT+ kolēģiem sazinoties ar vienu no piemiņas vietas veidotājiem, māksliniekiem un Daugavpils Poļu kultūras centru, izdevās noskaidrot, ka viņi pie pieminekļa ieradušies jau pirmdien un uz pieminekļa uzrakstīto lamu vārdu krievu valodā notīrījuši.

Foto: Andrejs Faibuševičs, Twitter