Daugavpilī daudzdzīvokļu mājā notikusi gāzes eksplozija

Kādas Daugavpils daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājus agrā rītā stundā nobiedēja sprādzienam līdzīgs troksnis. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienā dzīvoklī izcēlies ugunsgrēks piecu kvadrātmetru platībā. To, visticamāk, izraisījusi gāzes eksplozija. Pieci no daudzstāvu nama bija evakuējušies pašu spēkiem vēl pirms notikuma vietā ieradās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), taču cieta viens cilvēks.

Juris Borskis, VUGD Latgales reģiona brigādes pārstāvis, uzsver, ka šāda veida notikumi VUGD tiek uzskatīti kā paaugstinātas bīstamības notikumi. Konkrētajā gadījumā uz vietas esot strādājušas piecas tehnikas vienības, kā arī 16 VUGD darbinieki.

Informāciju par negadījumu VUGD nodeva daudzdzīvokļu mājas apsaimniekotājam jeb uzņēmumam “Dzīvojamo māju pārvaldnieks”, kas nekavējoties veica mājas apsekošanu. SIA “DMP” valdes locekle Jūlija Mihailova pauž, ka uz izsaukumu esot izbraucis elektriķis – bija jāatslēdz elektrība, lai nenotiktu tālāk citas situācijas. Viņa piebilda, ka sprādziena rezultātā bojāti tika apkures sistēmas cauruļvadi, ko uzreiz remontēja. Speciālisti arī noskaidroja, vai ir droši tālāk dzīvot mājā.

Eksplozijas rezultātā bojāta vien konkrētā dzīvokļa starpsiena. Ēkas nesošajās konstrukcijās netika konstatētas plaisas un izvirzījumi – citi mājas iedzīvotāji varēja atgriezties savos dzīvokļos jau tajā pašā dienā.

Zināms, ka dzīvoklī, kurā notika eksplozija, nebija noslēgta dabiskā ventilācija, taču, lai noskaidrotu notikušā apstākļus, ēku apsekos eksperts. Jūlija Mihailova sola: “Neskatoties uz to, ka redzamu bojājumu nav, mēs tomēr noslēgsim līgumu par papildu ekspertīzes veikšanu, nesošās konstrukcijas noekspertēsim, jo mūsu primārais jautājums ir dzīvokļu īpašnieku drošība savos nekustamajos īpašumos.”

“Dzīvojamo māju pārvaldnieks” valdes locekle Jūlija Mihailova aicina arī pārējos daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājus ziņot, ja ēkai tiek novēroti kādi bojājumi.