Daugavpilī domstarpības par Ukrainas karoga izmantošanu

Atbalstot un solidarizējoties ar Ukrainu, gandrīz visās Latvijas pašvaldībās izkārti kara plosītās valsts karogi. Daugavpilī gan nav daudz vietu, kur Ukrainas karogs pacelts. Turklāt tas izraisījis arī skandālu - vakar pie Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas notika iepriekš nepieteikts pikets, kurā pieprasīts Ukrainas karogu noņemt.

Pirms piecām dienām pie Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas mastā tika pacelts Ukrainas valsts karogs. Šāda rīcība gan izraisīja pretreakciju, daļai daugavpiliešu vakar sapulcējoties nesankcionētā piketā, pieprasot tā vietā uzvilkt atpakaļ Daugavpils pilsētas karogu. Par situāciju skolas direktors dienas laikā komentāru nesniedza.

Tikmēr pašu piketu rīkoja “Jaunās Saskaņas” pašvaldību vēlēšanu kandidāts Aleksandrs Iļjins, kuru Valsts policija sākotnēji aicināja pārtraukt pretlikumīgās darbības, taču prasības netika ievērotas, policija ir sākusi administratīvo procesu par sapulču, gājienu un piketu organizēšanas un norises kārtības pārkāpšanu. Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte saka: “Šis 1978. gadā dzimušais vīrietis tika administratīvā procesa ietvaros aizturēts. Process ir uzsākts. Ja tiks pierādīts, ka persona tiešām ir rīkojusies pretlikumīgi, tiks saukta pie atbildības.”

Drīz vien Aleksandrs Iļjins tika atbrīvots, “Facebook” vietnē sava profilā tiešraidē viņš arī pauda viedokli, ka skolas direktors ir nodevējs, jo neesot pakļāvies prasībai no masta novilkt Ukrainas karogu.

Ar Aleksandru Iļjinu dienas gaitā sazināties neizdevās, telefons bija izslēgts. Daugavpilī nostāja pret Ukrainu no pašvaldības vadības puses ir ieturēta, arī šodien pilsētas mērs situāciju komentēja atturīgi. Domē šodien panākta vienošanās, ka pie mūzikas skolas tiks uzlikts ceturtais masts, būs gan pilsētas, gan Latvijas, Eiropas Savienības un arī Ukrainas karogi. Uz jautājumu - kāpēc citās Latvijas pilsētās pie domes ir uzvilkts Ukrainas karogs, bet Daugavpilī joprojām nav, Andrejs Elksniņš atbild īsi: “Daugavpilī ir tuvs un ļoti mīļš mūsu pilsētas karogs, jebkāda citu karogu izvietošana nav šobrīd darba dienas kārtībā.”

Tikmēr Ukrainas karogs pacelts arī Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas ieejas. Direktore Inguna Kokina saka, tas bija kolektīva lēmums. “Visi redzam šo neattaisnojamo agresiju, tāpēc viennozīmīgi, ka gribējām izteikt savu attieksmi, pie tam ne tikai uzvelkot karogu, bet arī audzēkņi gatavo, piemēram, animācijas filmas par šo tēmu. Esam piedāvājuši Ukrainas bēgļiem nodarboties bērnu mākslas skolā. Pašpārvaldes audzēkņi domā, kādu praktisku palīdzību varētu sniegt.”

Inguna Kokina piebilst - nepatiku par pacelto Ukrainas karogu vai pretreakciju skola nav saņēmusi. Tas pie skolas plīvošot tik ilgi, kamēr Ukraina būs brīva. 


#SIF_NVZ2022

Foto: Freepik