Daugavpilī izveido atsevišķu Covid-19 boksu bezpajumtniekiem

Narkoloģijas nodaļas pacientu kontingents ir dažāds un nereti, tā teikt, “no ielas” - atzīst Daugavpils reģionālās slimnīcas nodaļas vecākā māsa Irēna Ļaskeviča. Bieži vien tur nonākot bezpajumtnieki pēc dažādiem sabiedriskās kārtības pārkāpumiem, ko izdarījuši alkohola reibumā. Esot sajūta, ka par Covid-19 viņi nezina neko.

Irēna Ļaskeviča, narkoloģijas nodaļas vecākā medicīnas māsa, stāsta, ka bezpajumtnieki dzīvo savā pasaulē – iedzer, paguļ, ieēd. Viņa pauž, ka tieši viņi ir tie, kas var inficēt pilsētas lielāko daļu, tajā skaitā medicīnas darbiniekus, jo pastāvīgi kaujas, krīt, tādējādi nonākot slimnīcas traumpunktā.

Kritiskā domāšana zūd tieši ilgstošas alkohola lietošanas dēļ, tādēļ bezpajumtnieki nav spējīgi novērtēt faktu, ka spēj kādu apdraudēt. Lai nodrošinātu citu Covid-19 pacientu labsajūtu, kā arī personāla drošību, bezpajumtniekus, kuriem arī konstatēta inficēšanās, izolēs atsevišķi. Tiks nodrošināta arī apsardze, jo ir bijušas situācijas, kurās “draugi nāk glābt”.

Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs pauž, ka, izrakstoties no slimnīcas, viņiem nav iespējams iziet izolāciju. No slimnīcas puses to iziet tiek piedāvāta iespēja siltās telpās, kā arī ar ēdināšanu.

Gluži kā citviet, arī Daugavpilī maznodrošinātajiem iedzīvotājiem tiek izsniegtas vairākkārt lietojamās sejas aizsargmaskas. Tās piešķir arī tiem, kuri nonāk nakts patversmē. Ir gan novērots, ka bezpajumtnieki maskas nevalkā, tāpēc profilakses nolūkos savu darbu veic arī pašvaldības policija.