Daugavpilī izveidota “Izlādes - uzlādes” siena

Lai mazinātu nomāktību, dusmas vai stresu, kas sevišķi pastiprinājies šajā Covid-19 ierobežojumu laikā, risinājumu tam ir radis Marka Rotko mākslas centrs Daugavpilī. Tur uzstādīta jauna vides instalācija “Izlādes – uzlādes siena”, dodot iespēju ikvienam tur atstāt savas negatīvās emocijas.

Ja mājās ir ieplīsušas, nevajadzīgas, sen apnikušas krūzes, šķīvji un citi keramikas priekšmeti, šīs vērtību zaudējušās lietas nav jāpielieto ģimenes strīdos, tā radot vēl lielāku stresu. Tagad tam ir speciāli izveidota vieta Marka Rotko mākslas centra pagalmā.

“Ideja radās diezgan spontāni. Mēs mēģinājām rādīt kaut ko, kas būtu sasaistāms ar šo te pastāvošo nenoteiktības laiku un vasarā gaidāmo keramikas biennāli. Tā kā kaut kādas dusmas bija uzkrājušās, gribējās tās izlādēt,” stāsta Aivars Baranovskis, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra mārketinga speciālists.

Šo iespēju izmantoja arī kāda ģimene no Rīgas, kas šajās maija svētku brīvdienās bija atbraukusi apskatīt Daugavpili un "Izlādes - uzlādes sienu" iekļāva kā vienu no galvenajiem apskates objektiem. Rinalds un Santa saka: “Mēs visi lasījām mājās krūzes. Sapratām, ka galvenais neaizmirst tās krūzes līdzi.”

Ņemot vērā, ka lauskas tiks izmantotas vasarā gaidāmajā keramikas biennālē jauna mākslas objekta tapšanā, izlādējot savas negatīvās emocijas, ir aizliegts dauzīt stikla priekšmetus - tikai keramiku un porcelānu.

Ar šo instalāciju Marka Rotko mākslas centrs atgādina arī par mākslu laikā, kad baudīt to klātienē vēl nav iespējams. Plānots, ka “Izlādes - uzlādes siena” mākslas centra pagalmā būs līdz pat oktobrim.