Daugavpilī koncertu Ukrainas atbalstam rīkos pašvaldība; mūziķi to vērtē skeptiski

Arī Daugavpilī tiek plānots koncerts atbalsta paušanai Ukrainai. Lai gan īsi pēc koncerta pie Kongresu nama ar domu arī Daugavpilī līdzīgu pasākumu vērsās mūziķis Ralfs Eilands, pilsētas vadība atbildēja - mēs jau tādu plānojam paši. Pašvaldības iecerētais koncerts gan stipri atšķirsies no tā, kāds piedzīvots Rīgā.

Aizvadītajā sestdienā “Roks pret okupāciju” pieskandināja Cēsu pils parku. Tikmēr līdzīgu koncertu, kāds jau īsi pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā notika Rīgā, tā organizators Ralfs Eilands bija gatavs mēģināt atkārtot arī otrajā lielākajā Latvijas pilsētā Daugavpilī. Tāpat kā Rīgā, viņš vērsās pie pašvaldības. “Atnāca atbilde, ka viņi paši rīko šādu koncertu. Ne tik vērienīgu kā mūsu koncertu, bet, tiklīdz būs skaidrība par datumiem, viņi ar mani sazināsies un priecāsies par iesaisti. Pagaidām ar mani vēl neviens sazinājies nav,” saka Ralfs Eilands, mūziķis, koncerta “Ukrainas brīvībai” organizators.

Daugavpils Kultūras pārvaldē ReTV apstiprina, ka plānošanas darbi turpinās. Tikko noteikts arī pasākuma datums - 3. aprīlis. Daugavpils Kultūras pārvaldes pārstāve Vita Viļevko stāsta: “Ir uzrunāti Latvijas mēroga mākslinieki un Latgales mākslinieki. Mūsu lielie kolektīvi, gan mūsu simfoniskais orķestris, gan pūšaminstrumentu orķestris, gan koris “Daugava”. Nezinu, vai šeit ir kāds nosodījums Daugavpilij, ka Daugavpils kaut ko klusē, kaut kā ne tā komunicē. Domāju, ka šeit nav pamata tā domāt.”

“Rīgā mēs noorganizējām 24 stundās. Es ceru, ka Daugavpils ilgāk vairs nevilcināsies, mērs Elksniņš nekaunēsies no skatuves nosaukt īsto agresoru Putinu īstajā vārdā,” pauž Ralfs Eilands.

Par pasākuma norises vietu izvēlēta Kultūras pils. “Domāju, ka pilsētas dome ļoti baidās no šāda pasākuma, jo gan jau atkal būs vēlēšanas, to viņiem pieminēs viņu elektrorāts. Otra problēma varbūt būtu tāda, ka baidās no kādiem konfliktiem,” saka Artūrs Uškāns, folkmūziķis grupā “Laimas muzykanti”.

Tikmēr sociālā zinātņu pasniedzējs Daugavpils Universitātē, vietējās sabiedrības vērotājs Dmitrijs Oļehnovičs ReTV atgādina, ka Daugavpils jau vēsturiski ir bijusi tik ļoti krieviska, bet drīzāk kā multikulturāla pilsēta. Viņaprāt, atsevišķos mikrorajonos Rīgā dzīvojošie ir radikālāk noskaņoti, nekā vidējais daugavpilietis. “Tagad ir labs laiks, ierobežot cilvēkus telpā, ja viņi vēlas paust savu pilsonisko pozīciju, kas sakrīt ar Latvijas lielākās daļas pilsonisko pozīciju un valdības nostāju, manuprāt, tas ir visai nekorekti.”

 Jāpiebilst, ka Daugavpils ir palikusi viena no retajām pašvaldībām, kur pie domes ēkas joprojām nav uzvilkts Ukrainas karogs.


#SIF_NVZ2022